Река ќе ја промовира својата изборна програма во Битола и Долнени


16 копии

Претседателскиот кандидат Блерим Река од митингот во тетовско Желино, порача дека на 21 април ќе се случи голема промена со политичкото минато. Укажа дека со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кандидатот за претседател, Блерим Река синоќа ја продолжи својата кампања во Желино, на која присуствуваа илјадници граѓани.За време на митингот, Блерим Река, ...
| | веќе видена | слични

Блерим Река во вчерашната дебата на претседателските кандидати емисија „Детектор“ на ТВ Сител, рече дека протовкандидатот Стево Пендаровски е внатрешен избор ...
| | веќе видена | слични

На претседателската дебата организирана од страна на иницијативата 02, кандидатот за Претседател професорот Блерим Река истакна дека е свесен дека загадувањето ...
| | веќе видена | слични

На прашањето упатено од Вицепремиерот Бујар Османи до кандидатот за Претседател Блерим Река на телевизиската дебата што тој мисли за концептот на консензуален ...
| | веќе видена | слични

Анкетите за потребите на емисијата Детектор во која дебатираа претседателските кандидати покажале дека граѓаните во голема мера немаат доверба во политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за Претседател на Македонија, професорот Блерим Река во телевизиската дебата во емисијата Сител истакна дека целосно се сложува со перцепцијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 322 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 219 | | | веќе видена

Општина Јегуновце има најголем процент на излезеност меѓу граѓаните во рамките на поширокиот тетовски регион до 17 часот на денот за избор на претседател на ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Река ќе ја промовира својата изборна програма во Битола и Долнени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: