Работниците да пријават доколку не добиле К 15

Работници од повеќе сектори од Скопје, Тетово, Делчево, Валандово, Кратово, Штип, Велес се обратиле во Здружението „Гласен Текстилец“, за да реагираат затоа ...
| | веќе видена | слични
24 копии

Државниот инспекторат за труд прави засилени контроли во приватните фирми за исплата на К15 на вработените. Надзорот, кој почна од почетокот на годината, ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

На првата седница во 2019-та година, Владата на Република Македонија го задолжи Државниот инспекторат за труд да изготви детална информација, во однос на тоа ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на 2019 година се засилија контролите од страна на Државниот инспекторат за труд во приватните фирми поврзани со исплата на К-15 на вработените. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот инспекторат за труд соопшти дека од почетокот на оваа година прави засилени контроли во приватните фирми за исплата на К-15, по вчерашната одлука на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работниците да пријават доколку не добиле К 15

Од:
До кого (е-маил):
Порака: