Прво појавување на Меган Маркл со кралицата Елизабета

Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, за првпат се појави во јавноста со кралицата Елизабет на прославата во лондонската Вестминстерска опатија. Ова е уште еден значаен чекор кон начинот на кој оваа американска актерка се вклучува во британското кралско семејство. Некои од народот го поздравија принцот Хари и Меган Маркл со ентузијазам кога пристигнаа во Вестминстерската опатија. Им се придружија принцот Вилијам со сопругата Кејт, принцот Чарлс и други членови на кралското семејство. Предвидено е дека принцот Хари и Марлок се омажени на 19 мај во замокот Виндзор.
| | веќе видена | слични

Идејата за пијалакот “достоен за кралеви” е на компанијата Виндзор Итон. Од ограничената серија пијалаци ќе се произведуваат над 6200 литри. Пивото, именувано “Виндзорскиот јазол на Хари и Меган”, содржи голем број на линкови на љубовната приказна на двојката. Дизајнот на розовата етикета вклучува испреплетени златни срциња, како и трансфузија од едно во друго на британското и американското знаме. Состојките, исто така, имаат своја симболика. Медот е направен од Западниот брег на САД, земјата на Меган Марлел. Пивото содржи и британски хмељ Инвикта – упатување на Параолимписките игри Инвиктус во Торонто, Канада, на кои минатата година вљубените за прв пат се појавија официјално како двојка. Принцот Хари се запозна со својата идна сопруга во мај 2016 година за време на посетата на Торонто, за да ги промовира игрите. За дополнителен “сјај” пивото содржи јачмен од фарма на кралицата Елизабета Втора во Виндзор. Калверт од компанијата за подготовка открива дека специјалниот производ создаден во чест на нивната ...
| | веќе видена | слични

На својот прв официјален настан со Кралицата Елизабета, на традиционалниот Commonwealth Day, Меган Маркл го направи вистинскиот стилски избор што секако беше проследено и поздравено од сите светски медиуми. Својот аутфит таа го синхронизираше со оној на Кејт Мидлтон, па двете беа вистинска атракција за јавноста. Меган одбра комбинација која веќе стана препознатлива за нејзиниот имиџ откако „неофицијално" е дел од кралското семејство: елегантен бел капут со средна должина, во перфектен крој, комбиниран со префинет црн миди фустан, бела шапка и високи потпетици. Кејт пак на себе носеше капут во сличен фазон, само во контрастна-црна варијанта, украсен со брош и во совршен крој кој ѝ го потенцира и трудничкото стомаче. Шапката како еден стилски симбол на женскиот дел од кралското семејство, не изостана и во овој нејзин аутфит. Двете млади дами сериозно се наметнаа како стилски икони на новата генерација, се почесто се присутни и во медиумските модни анализи, а тоа што го носат на себе инстантно станува вирален ...
| | веќе видена | слични

Кејт Мидлтон и Меган Маркл се појавија на церемонијата организирана по повод денот на Commonwealtha, а дамите изгледаа прекрасно. Иако имаше сличности во нивниот аутфит, сепак изгледа тие делат ист вкус за чевли.И Кејт и Меган се појавија со исти чевли, односно високи потпетици.Денеска се шушка дека кралските снаи се договориле да се појават со исти чевли, но оваа информација не е официјално потврдена. Ќе се согласите или не?
| | веќе видена | слични
2 копии

Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл првпат се појави во јавноста до кралицата Елизабета, на одбележувањето на Денот на Комонвелтот, во лондонската Вестминстерска катедрала. Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл првпат се појави во јавноста до кралицата Елизабета, на одбележувањето на Денот на Комонвелтот, во лондонската Вестминстерска катедрала. Според западните медиуми, тоа претставува значаен чекор во вклучувањето на американската актерка во британското кралско семејство. Тој момент беше бурно поздравен од насобраната толпа пред катедралата. Ним им се придружија и принцот Вилијам со својата сопруга Кејт, принцот Чарлс и останатите членови на кралското семејство. Свадбата на принцот Хари и Маркл ќе се случи на 19 мај во замокот Виндзор.
| | веќе видена | слични

Меган Маркл, поранешната глумица и идната сопруга на принцот Хари, присуствуваше на денот на комеморацијата Комонвелт, организација на независни држави ширум светот од кои поголемиот број се некогашните членови на Британското царство. Ова беше првата официјална средба на Меган со кралицата Елизабета II, која поминала без прекршоци и нејзини испади, пренесуваат британските медиуми. Појавувањето на Меган на ваков официјален настан е потврда дека таа сè повеќе е вклучена во активностите на британското семејство. Нивната венчавка е закажана за 19 мај оваа година. На комеморацијата присуствувале принцот Чарлс, Камила, Вилијам и Кејт Мидлтон. Денот на Комонвелт е најголемото годишно собирање во Обединетото Кралство, а оваа година настапуваше членот на поранешниот бенд "One Direction", Лиам Пејн. Harry’s eyebrows summing up @LiamPayne ’s #CommonwealthDay performance @wabbey #London pic.twitter.com/TqNVoZIYNj — JaxQ (@JaxQ10) March 12, 2018 Додека Пејн ја изведуваше песната "Waiting On The World To Change", принцот ...
| | веќе видена | слични

 Иако официјално нема потврдено никакви детали за тоа како Меган Маркл ќе изгледа на венчавката и што точно ќе носи, се очекува на себе да има светкава тијара. Како кралска невеста, Меган ќе има шанса да одбере една од четирите тијари кои имаат најголемо значење во кралското семејство. Опциите се следниве 4: Тијарата со рози која била направена во 19-ти век ѝ била подарена на мајката на кралицата Елизабета како свадбен подарок. Омилената тијара на принцезата Дијана, направена од над 100-карати овални дијаманти и бисери. Тијарата со лотус цветови која исто така ѝ припаѓала на мајката на кралицата Елизабета, а била направена со скапоцените камчиња од ланче подарено од нејзиниот сопруг. Ако Меган сака да биде традиционална невеста, ќе ја одбере тијарата која и кралицата Елизабета и принцезата Ана ја носеле на нивните венчавки. Но, со оглед на оригиналноста која ја негува и сите , не ја исклучуваме можноста Меган сама да ја дизајнира свадбената тијара. А, зошто досега Меган не сме ја виделе со светкава тијара -
| | веќе видена | слични

„Lifetime“ ги објави првите фотографии од филмот за љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл, кој ќе биде објавен неколку дена пред нивната венчавка во мај.„Хари и Меган: Кралската романса ќе биде објавена на 13-ти мај во 8 часот по локално време“, велат од телевизиската мрежа.Улогите на кралската двојка ќе ги имаат Murray Fraser и Parisa Fitz-Henley, кои навистина наликуваат на Хари и Меган.Во филмот ќе се раскаже нивната приказна од моментот кога се запознале, па се до кралската венчавка, а вие погледнет ги првите фотогрфии.
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и Кејт Мидлтон на краслаката прошетка носеа соодветен чифт чевли со високи потпетици, во согласност со изборот на гардеробата, но тоа што беше впечатливо е дека станува збор за идентични салонки. За Денот на Комонвелтот, Меркл и Мидлтон беа облечени во елегантни палта, а изборот за чевлите „падна“ на синиот модел од Маноло Бланик. Медиумите веќе се „погрижија“ да ја дознаат и цената на чевлите кои имено, чинат 1.000 евра, додека чантичките се од Bergdorf Goodman и чинат 625 евра. Инаку, стилот на Меркл и Мидлтон беше многу сличен, комбинација на сукња и струкирано елегантно палто со миди должина, како и шешири на главите. И изборот на гардеробата на принцот Вилијам и принцот Чарлс – впечатливо е идиентичен.
| | веќе видена | слични

Идната војвотка Меган Маркл за првпат се појави во јавност заедно со кралицата Елизабета Втора. Свршеницата на принцот Хари им се придружи на кралицата и на останатите членови на кралското семејство на службата по повод Денот на Комонвелтот, што се одржа во Вестминстерската црква. Ова се смета за важен чекор кон влегувањето на Меган Маркл во кралското семејство. Таа ќе се венча со Хари на 19 мај. Хари и Меган беа пречекани со вресоци и извици од присутните, додека влегуваа во црквата. Освен нив, на службата дојдоа и принцот Вилијам со сопругата Кејт, принцот Чарлс, како и принцот Филип, сопругот на Елизабета Втора, која веќе 66 години е на чело на Комонвелтот, што опфаќа 53 држави низ целиот свет.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот новоотворен Твитер профил започна хаштаг #СтевоИзвини. Во првиот таков твит ...
сите 217 | | | веќе видена

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 160 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 192 | | | веќе видена

Податоците од црните кутии на Боинг 737 Макс 8 на Етиопиан ерјалнс, што се урна во Етиопија пред една недела покажуваат „јасна сличност” со падот на ...
сите 81 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн изјави дека никогаш нема да го изговори името на напаѓачот од Крајстчрч, кој во две џамии уби 50 лица. – Тој е ...
сите 235 | | | веќе видена

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 155 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прво појавување на Меган Маркл со кралицата Елизабета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: