Запознајте ја Кејти Боуман, жената што ни помогна да ја фотографираме црната дупка


Овие денови, целиот свет зборува за Кејти Боуман, 29-годишната жена која е заслужна за првата фотографија од црна дупка во историјата. Кејти е компјутерски ...
| | веќе видена | слични

Бостон/Скопје, 13. април 2019 (ИНПРЕС) – Алекс Попстефанија, момчето кое е по потекло од Охрид е дел од екипата која дојде до првата во историјата, ...
| | веќе видена | слични

Првата фотографија од црна дупка што ја видовме пред неколку дена предизвика огромно внимание на отворена сцена. Сме слушале за црни дупки, сме ги гледале во ...
| | веќе видена | слични

Планетата Земја во средата дојде до првите фотографии од црна дупка во историјата на светот, а заслужна за тоа е 29-годишната Кејти Буман. Буман го предводела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 672 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 353 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 263 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 175 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте ја Кејти Боуман, жената што ни помогна да ја фотографираме црната дупка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: