На полноќ завршува објавувањето анкети, изборниот молк почнува на 20 април

11 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги потсетува радиодифузерите дека денеска е крајниот рок за објавување резултати од испитувањето на ...
| | веќе видена | слични

-Согласно Изборниот законик, анкетите на јавното мислење може да се објавуваат најдоцна пет дена пред датумот одреден за гласањето, односно најдоцна до полноќ ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Почнува последната недела од кампањата пред одржувањето на првиот круг од претседателските и вонредни локални избори, закажан за 21 април. Вториот круг ќе се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски вели дека организаторите на изборните кампањи за претседателските и за предвремените локални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Учесниците во изборната кампања, на 11-тиот ден од кампањата треба да поднесат финансиски извештај за трошоците за изборната кампања од денот на нејзиното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје, 10 април 2019 (МИА) –  Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска од  податоците на радиодифузерите за емитуваното платено политичко ...
| | веќе видена | слични

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 325 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На полноќ завршува објавувањето анкети, изборниот молк почнува на 20 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: