Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите


4 копии
2 копии

Полицијата во Хонг Конг употреби палки и солзавец за да растера демонстранти кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот параламент.Десетици илјади ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Илјадници демонстранти во Хонг Конг го блокираа влезот на Законодавниот совет денеска, пред второто читање на контроверзниот закон за екстрадиција, што ќе им ...
| | веќе видена | слични

Протестите во Хонг Конг денес екалираа, кога демонстрантите се обидоа да влезат во зградата на парламентот, а полицијата со интервенции работи за да го спречи ...
| | веќе видена | слични

Илјадници демонстранти рано утрово го блокираа сообраќајот во центарот на Хонг Конг, излегувајќи повторно на улиците да го бојкотираат предлог законот за ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотици илјади луѓе излегоа на улиците во Хонг Конг во неделата со цел да го спречат измени на законот за екстрадиција, додека нов масовен протест е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кина денеска објави дека ќе продолжи да ја поддржува владата на Хонг Конг да донесе закон за екстрадиција, додека повеќе од милион луѓе протестираат против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 106 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: