Евакуирано училиште во Москва поради бомба од Втората светска војна


3 копии

Над 200 лица се евакуирани од спортско училиште во западна Москва поради експлозивна направа од Втората светска војна, која била пронајдена на градилиште во ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

Детонацијата на бомба од Втората светска војна во Фрнакфурт во неделата наутро резултираше со млази вода висок 30 метри во реката Мајна, пренесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Околу 600 луѓе денеска биле евакуирани од своите домови во стариот дел на Франкфурт поради отстранување на бомба од Втората светска војна.Германската новинска ...
| | веќе видена | слични

Еден работник од обезбедување во трговскиот центар „Рајичева“ кој се наоѓа во центарот на Белград, се јавил утринава околу 10 часот во полиција поради сомнение ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 670 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 319 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евакуирано училиште во Москва поради бомба од Втората светска војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: