Outlook.com се приклучува на листата на пробиени познати сервиси


Веќе подолго време на корисниците на онлајн сметките им е достапна можноста да користат дво-факторска автентикација која овозможува дополнителна безбедност за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Слободно вадете ги USB уредите од компјутерот и баталете ги сите оние “Safely Remove Hardware“ совети кои беа наметнувани со години.. Microsoft конечно ...
| | веќе видена | слични

Заборавете на советите на сите технолошки експерти за тоа како е важно да користите “Safety Remove”, односно безбедно отстранување на USB стиковите и уредите ...
| | веќе видена | слични

Заборавете ги приказните на сите технолошки експерти за тоа дека од круцијална важност е да го користите “safety remove” или сигурното отстранување на USB од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 322 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Outlook.com се приклучува на листата на пробиени познати сервиси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: