За сириските бегалци во Турција, ЕУ ќе одвои 1,5 милијарда евра

4 копии
5 копии

Обединетите нации на конференција за Сирија ќе побараат 8,8 милијарди долари дополнителна помош за земјата. Во Сирија, каде што во тек е граѓанска војна веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини изјави денеска дека Брисел очекува „значителни ветувања“ за донации на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бујар Османи, заменик претседателката на Владата и ...
| | веќе видена | слични

Високата претставничка на ЕУ, Фредерика Могерини изјави на седницата на Советот за безбедност на ОН во Њујорк дека ,,царините кои владата на Косово ги воведе ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии

Премиерот Зоран Заев ќе претседава со состанокот на Советот за стабилизација и асоцијација што на 19 овој месец ќе се одржи во Брисел. Од Владата попладнево ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на денешната 125-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за петнаесеттиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација меѓу државава и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Со претстојните претседателски избори, ќе се одржат и предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, а партиите кои поднесоа кандидатури, ...
сите 234 | | | веќе видена

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 215 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ...
сите 226 | | | веќе видена

Турскиот министер за правда Абдулхамит Ѓул истакна дека посетата на Турција на терористот, кој изврши напад врз две џамии во Нов Зеланд, била повеќе од ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За сириските бегалци во Турција, ЕУ ќе одвои 1,5 милијарда евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: