Охридско лето дел од големиот културен собир во Лисабон

9 копии

Најголемата и најзначајната музичко-сценска манифестација во Македонија – фестивалот „Охридско лето“, од 14-ти до 17-ти овој месец се презентира на Генерално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започна реализацијата на македонско – чешкиот истражувачки проект насловен: “Погранични студии - Истражување на идентитетот и културните контакти во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 670 | | | веќе видена

Новиот претседател на Република Северна Македонија ќе се избира во вториот круг, бидејќи ниту еден од тројцата кандидати на вчерашното гласање не освои ...
сите 383 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридско лето дел од големиот културен собир во Лисабон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: