Охридски средношколци на практична работа во софиската универзитетска болница

Во рамки на проектот “Me Doctor” од Ерасмус + програмата, кој овозможува мобилност на учениците и наставниот кадар, средношколците од охридското стручно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изминатиов период успешно беше реализиран проект преку програмата „Еразмус плус“ во кој учествуваа учениците од ОУТУ „Ванчо Питошески“ од Охрид.Преку овој ...
| | веќе видена | слични

Дваесет ученици од СОСУ „Св.Кирил и Методиј“ три недели престојуваа во Мадрид-Шпанија и беа дел од практична настава во Дом за стари лица. Учениците беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Планинарскиот сојуз на Македонија треба итно да го преиспита случајот за да се утврди евентулната одговорност затоа што има неколку противречни верзии за ...
сите 196 | | | веќе видена

Оваа снимка од Шара покажува колку опасна и непредвидлива може да биде планината кога не се почитуваат безбедносните правила. Оваа снимка од Шара покажува ...
сите 193 | | | веќе видена

Постапката за преименување на автопатот „Александар Македонски“ на Коридорот 10 и на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје ќе почне по објавување во ЈП ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридски средношколци на практична работа во софиската универзитетска болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: