Николоски: Битола ќе препознае дека Гордана Силјановска Давкова нуди концепт за правда кој што и е потребен на Македонија


3 копии

Се надеваме дека во Битола ќе имаме повторно победа и дека ќе имаме голем успех, се надеваме дека Битола ќе препознае дека Гордана нуди концепт за правда на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска беше во посета на Битола и околните села, на средби со граѓаните со кои разговараше за актуелните ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски, во доказната постапка за навреда и клевета против Вице Заев, изјави дека ги прочитал на порталите Курир, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бизнисменот и брат на премиерот Зоран Заев, Вице Заев не се појави во судот денеска, но неговиот адвокат констатираше дека со клеветата од потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

- Врз основа на сите позитивни законски во Македонија, членот 16 од Уставот, Законот за граѓанска одговорност и клевета, како и Европската конвенција за ...
| | веќе видена | слични

Денес во основниот суд Скопје 2 се оддржа рочиште на кои беа изнесени завршните зборови во предметот во кој братот на премиерот Зоран Заев, Вице Заев го тужи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 672 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 353 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 263 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 175 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Битола ќе препознае дека Гордана Силјановска Давкова нуди концепт за правда кој што и е потребен на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: