Избори за градоначалник: Милошевски најави повеќе проекти за Охрид

4 копии

Митре Милошевски, кандидатот за градоначалник на Охрид на ВМРО-ДПМНЕ денешната прес-конференција ја искористи за презентација на дел од инфраструктурните ...
| | веќе видена | слични

Приспособување на целата постоечка урбана и рурална инфраструктура да биде во функција на потребите на граѓаните е целта на кандидатот за Градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Охридското езеро е навистина неисцрпен басен на чиста питка вода, но тоа не значи дека треба да го празниме само езерото. Напротив, во езерото треба да гледаме ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. април 2019 (ИНПРЕС) – Нашата цел е да ја приспособиме целата постоечка урбана и рурална инфраструктура да биде во функција на потребите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Улицата „11 Октовмри“ на влезот од Куманово, од понеделник делумно ќе биде затворена за сообраќај, поради поставување на атмосферска канализација, најавија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Кисела Вода работејќи во насока на подобрување на условите за живот на своите жители во соработка со ЈП „Водовод и канализација“ започна со ...
| | веќе видена | слични

За пософистициран лик на општината со формирање пријатни катчиња за одмор и релаксација на граѓаните и туристите, планирањето и уредувањето на просторот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 370 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 353 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избори за градоначалник: Милошевски најави повеќе проекти за Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: