Неофицијално: дали на Европа и Балканот им се заканува нов поларен бран?!

Почитувани граѓани овој македонски информативен медиум од страна на Метеорологијата како и странските медиуми првично го објавуваме снецариото кое би можело да ...
| | веќе видена | слични

Циклонот Глорија започна да влијае на времето кај нас уште во текот на вчерашниот понеделнички ден па така дојде до драстична промена на временската состојба ...
| | веќе видена | слични

Во овие рани вечерни часови Скопскиот и Кумановскиот регион се зафатени од изразена нестабилност проследена со поројни врнежи од дожд, грмежи, засилување на ...
| | веќе видена | слични

На повеќе места ова попладне има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Понатаму поточно доцна попладнево и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште оваа ноќ ќе започне влијанието на циклонот Глорија над нашите краишта па така ќе има услови за сосема локализиран и краткотраен дожд а можни се и ретки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почитувани како што најавивме денес (понеделник) особено од пладневните и попладневните часови територијата на нашата држава ќе биде зафатена од циклонот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Максимумот на топлиот бран кој е невообичаен за овој дел од годината и кој продира од јужните географски широчини поточно од северните предели на Африка ќе го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Принцот Хари и Меган Маркл присуствувале на славната "Royal Ascot" церемонија, односно коњските трки кои претставуваат еден од најважните настани во календарот ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неофицијално: дали на Европа и Балканот им се заканува нов поларен бран?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: