Еден месец нема казна за „Македонијалек“ за погрешните вакцини

Еден месец по скандалот со погрешните вакцини, нема казна за „Македонијалек“, фирмата увозник. Министерството за здравство и Агенцијата за лекови и медицински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако МАЛМЕД утврди дека грешката е кај увозникот на почетокот на јануари, министерот за здравство, Венко Филипче, најави најстрога казна за „Македонијалек“, ...
| | веќе видена | слични

Повисоките критериуми за вакцините, е причина зошто некои компании негодуваа на последното отворање на понудите за последната јавна набавка за вакцини, за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за здравство денеска преку соопштение информира дека има доволно количини од сите типови вакцини, вклучувајќи ја и шествалентната Hexaxim.Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Има доволно количини од сите типови вакцини, вклучувајќи ја и шествалентната вакцина Hexaxim, информираат од Министерството за здравство. „Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Скандалите во здравството не стивнуваат според неофицијални податоци кои кружат по социјалните мрежи имаме недостиг на одредени вакцини. Имено додека ...
| | веќе видена | слични

Од страна на министерството за здравство секојдневно се апелира граѓаните редовно да ги вакцинираат своите деца, но во некои поликлиники вакцини нема. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По аферата со вакцините МРП за кои постои сомнеж дека се со истечен рок, МВР побарало од Мнистерство за здравство документација за истрагата што ја отвори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 127 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден месец нема казна за „Македонијалек“ за погрешните вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: