Научниците откриваат: Длабоко под Земјината кора е пронајдено нешто што постои само на Јупитер и Сатурн

5 копии

На Земјата е пронајден " Мраз 7 " или " Ice VII ", односно вселенски мраз, кој досега бил регистриран само на сателитите околу Јупитер и Сатурн. Во дијамантите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во чест на празникот „Свети Климент Охридски“ во Собранието на Република Македонија денеска беше врачена истоимената државната награда за 2018 година. ...
сите 197 | | | веќе видена

Во Штип и Тетово утре ќе се одржат последните две од вкупно петте јавни дебати што ги организира Владата за четирите нацрт-амандмани. На трите одржани во ...
сите 312 | | | веќе видена

Со мнозинство гласови вчера и завчера пратениците ги усвоија нацрт амандманите на Уставот на Република Македонија со кои државата ќе се преименува во Република ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на протестниот марш во Кочани упати барање до Владата да се формира независно тело кое што ќе го предводи ...
сите 151 | | | веќе видена

Конвенција за избор на кандидат за претседател на Р.Македонија опозицијата ќе одржи во градот на Миладиновци, на Охридското езеро во Струга, објави лидерот на ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците откриваат: Длабоко под Земјината кора е пронајдено нешто што постои само на Јупитер и Сатурн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: