Полициска акција кај „Св.Наум“, пронајдена дрога

11 копии
24 копии

Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 48-годишно лице поради постоење основано сомнение дека сторило ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии

Кривична пријава е поднесена против 20 годишно момче од Скопје поради недозволена трговија со кокаин, откако вчера полициски службеници по претресот во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога во соработка со Оддел за криминалистичка полиција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 218 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 239 | | | веќе видена

Седница на која единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски. Седницата ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициска акција кај „Св.Наум“, пронајдена дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: