Момче тешко повредено во сообраќајка, со автомобилот паднал во Маркова река


7 копии

На 12.03.2018 година во 14:25 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, од Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден Р.Ш.(21) од с.Батинци-скопско. Тој се здобил со тешка телесна повреда, фрактура на лева клучна коска, при сообраќајна незгода во која управувајќи патничко моторно возило„Голф“ со скопски регистерски таблици излетал од коловозот и паднал во Маркова река. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
5 копии

Дваесет и едногодишно момче е повредено кога со „голф“ излетало од патот и паднало во Маркова Река. Случајот бил пријавен вчера во 14.25 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од страна на Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Во болницата бил донесен повреден Р.Ш. (21) од селото Батинци, Скопско, кој добил тешка телесна повреда (фрактура на левата клучна коска) при сообраќајната незгода, во која, управувајќи патничко моторно возило „голф“ со скопски регистарски таблички, излетал од коловозот и паднал во Маркова Река. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
6 копии

Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје. Полицијата информира дека денеска околу 10:30 часот, на крстосницата на улиците „ЈНА“ и „Браќа Гиновски“ во Гостивар, автомобил „Фолсфаген џета“ со скопски регистерски ознаки, управувано од Б.И.(38) од Долна Бањица, Гостиварско, удрил во 17-годишен пешак од Гостивар. Пешакот се задобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во гостиварската болница, пренесен е во Комплекс клиники ”Мајка Тереза” Скопје.
| | веќе видена | слични

Денеска околу 10.30 часот, на крстосницата на улиците „ЈНА" и „Браќа Гиновски" во Гостивар, патничко моторно возило фолсфаген џета, со скопски регистерски ознаки, управувано од Б.И.(38) од Долна Бањица, удрило во 17-годишен пешак од Гостивар.Пешакот се задобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во гостиварската болница, пренесен е во Комплекс клиники ''Мајка Тереза" Скопје.
| | веќе видена | слични

Утринава околу 10 часот и 30 минути, на крстосницата на улиците „ЈНА“ и „Браќа Гиновски“ во Гостивар, удрил во пешак. Имено, патничко моторно возило „Фолсфаген џета“ со скопски регистерски ознаки, управувано од 38- годишниот Б.И од Долна Бањица, гостиварско удрило во 17 годишен пешак од Гостивар, се вели во соопштението од полиција. Пешакот се задобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во гостиварската болница, пренесен е во Комплекс клиники ''Мајка Тереза" Скопје.
| | веќе видена | слични

Утрово околу 10 часот и 30 минути, на крстосницата на улиците „ЈНА“ и „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, патничко возило „Фолсфаген џета“ со скопски регистерски таблици, управувано од 38-годишниот Б.И. од гостиварска Долна Бањица, удрило во 17-годишен пешак од Гостивар, информираше полицијата. Од удирањето, пешакот се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во гостиварската болница, бил пренесен на скопските клиники. СВР соопшти дека според првичните сознанија од извршениот увид, причина за несреќата е непропуштање пешак на пешачки премин.
| | веќе видена | слични

Вчера околу 14 часот патничко моторно возило„Голф“ со скопски регистерски таблици излетало од коловозот и паднало во Маркова река. Од МВР информираат дека лицето кое го управувало автомобилот Р.Ш.(21) од с.Батинци-скопско се здобил со тешка телесна повреда, фрактура на лева клучна коска и бил пренесен во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ .Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Автомобил излетал од патот Кавадарци-Неготино, двајца се здобиле со повреди во вчерашната сообраќајка, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. - Сообраќајната незгода се случила на излез од кавадаречкото село Марена. Патнички автомобил марка „даеву матиз“ со неготински регистарски ознаки, управуван од Е.Ј.И.(37) од Неготино, излегол од патот, појаснува Додевски, пренесува МИА. Притоа, со телесни повреди се здобил возачот на автомобилот и тринаестгодишниот сопатник од Неготино.
| | веќе видена | слични

Вчера во 12.30 часот на патниот правец Битола – Прилеп, пред село Тополчани, се случила сообраќајна незгода меѓу автомобил мерцедес, со ресенски регистарски ознаки, управуван од С.В.(62) од Ресен, и камион МАН, со струмички регистарски ознаки, управуван од В.М.(46) од Берово. Од незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на патничкото возило С.В., кој со возило на Итна медицинска помош е пренесен во Клиничка болница Битола, додека на возачот од товарното возило констатирани му се телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот. Чистел двор, пронашол граната Според полицијата, Г.Н.(57) вчера го пријавил случајот. На местото дошла полицијата и тим на Дирекцијата за заштита и спасување. Тие утврдиле дека станува збор за артилериска граната со калибар од 110 милиметри. Истата потекнува од Првата светска војна. Пиротехничарите од ДЗС безбедно ја отстраниле екплозивната направа и ја однеле за понатамошна постапка. Еден потешко и четворица полесно повредени во девет сообраќајки во Скопје Едно лице ...
| | веќе видена | слични

Во 14 часот и 25 минути вчера се случила страшна несреќа во Македонија кога младо момче паднало во река. Полицијата информира дека во Секторот за внатрешни работи Скопје, од Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден 21-годишниот Р.Ш. од скопското село Батинци, кој се здобил со тешка телесна повреда и тоа фрактура на лева клучна коска, при сообраќајна незгода во која управувајќи патничко моторно возило„Голф“ со скопски регистерски таблици излетал од коловозот и паднал во Маркова река. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот новоотворен Твитер профил започна хаштаг #СтевоИзвини. Во првиот таков твит ...
сите 217 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 240 | | | веќе видена

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 159 | | | веќе видена

Податоците од црните кутии на Боинг 737 Макс 8 на Етиопиан ерјалнс, што се урна во Етиопија пред една недела покажуваат „јасна сличност” со падот на ...
сите 81 | | | веќе видена

Водачот на терористичката организација Исламска држава ги повика екстремистите и сволите следбеници да се „одмаздат“ по пукањето во џамиите на Нов Зеланд. Еден ...
сите 131 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 155 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 163 | | | веќе видена

Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред гласањето на претседателските избори не е ништо друго освен чин на брутален политички притисок и ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момче тешко повредено во сообраќајка, со автомобилот паднал во Маркова река

Од:
До кого (е-маил):
Порака: