Две премиери во Театар Комедија

3 копии

Охрид, 15. април 2019 (ИНПРЕС) – Најпоставуваниот современ шпански текст во регионот „Метод“ (El mètode Grönholm) од Жорди Галсеран, повторно на репертоарот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

На 11.04.2019 во ПС-Центар од страна на Национална установа-Театар Комедија пријавено е кражба на гасен пиштол, револвер и електрошок, што се употребувале во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 353 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две премиери во Театар Комедија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: