Косово: По САД, ЕУ и Германија бара укинување на царините за Србија и за БиХ


8 копии

Европа ги вложува последните напори да го оживее дијалогот помеѓу Белград и Приштина и да ги спаси шансите за наоѓање решение за Косово. Еден од таквите чекори ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
3 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги прими денеска советниците за надворешна политика на германската канцеларка Ангела Меркел, Јан Хекер и Матијас Литенберг, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најважниот советник за надворешна политика на германската канцеларка Ангела Меркел, Јан Хекер и нејзиниот советник за Балканот, Матијас Литенберг, вечерва ...
| | веќе видена | слични

Најважно во дијалогот меѓу Србија и Косово е меѓусебното признавање, изјави американскиот заменик-државен секретар за политички прашања Дејвид Хејл, кој во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека министерот за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли прибегнаува кон нов трик кога најавува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ порача дека Србија никогаш нема да го прифати ултиматумот кој Приштина го постави со усвојувањето на платформата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа истакна дека заради продолжување на дијалогот со Приштина нема да ја прифати платформата на косовските власти со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со претстојните претседателски избори, ќе се одржат и предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, а партиите кои поднесоа кандидатури, ...
сите 234 | | | веќе видена

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 215 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ многу емотивно ја доживеа средбата со подофицерот Слаѓан Вучковиќ, во Ниш, кој за време на бомбардирањето на НАТО ги ...
сите 181 | | | веќе видена

Турскиот министер за правда Абдулхамит Ѓул истакна дека посетата на Турција на терористот, кој изврши напад врз две џамии во Нов Зеланд, била повеќе од ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово: По САД, ЕУ и Германија бара укинување на царините за Србија и за БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: