И Малиот битолски Монмартар незадоволен од распределбата на парите од министерството за култура

Малиот битолски монмартр оваа година од Министерството за култура ќе добие само 100.000 денари, иако побарале 1.800.000 денари. Минатата година им беа доделени ...
| | веќе видена | слични

Со солзи во очите, крајно разочаран, Коста Хаџи-Антоновски основачот на најпознатата македонска детска ликовна манифестација во светот „Малиот битолски ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура му ги одзема веќе доделените средства за 42. издание на фестивалот Денови на македонска музика (ДММ), по ревизијата на Годишната ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на композитори на Македонија реагира на ревидираните резултати за Годишната програма на Министерството за култура која, како што велат, предизвикува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 262 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 217 | | | веќе видена

Седница на која единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски. Седницата ...
сите 73 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Малиот битолски Монмартар незадоволен од распределбата на парите од министерството за култура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: