И Малиот битолски Монмартар незадоволен од распределбата на парите од министерството за култура

Малиот битолски монмартр оваа година од Министерството за култура ќе добие само 100.000 денари, иако побарале 1.800.000 денари. Минатата година им беа доделени ...
| | веќе видена | слични

Со солзи во очите, крајно разочаран, Коста Хаџи-Антоновски основачот на најпознатата македонска детска ликовна манифестација во светот „Малиот битолски ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура му ги одзема веќе доделените средства за 42. издание на фестивалот Денови на македонска музика (ДММ), по ревизијата на Годишната ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на композитори на Македонија реагира на ревидираните резултати за Годишната програма на Министерството за култура која, како што велат, предизвикува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 214 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ многу емотивно ја доживеа средбата со подофицерот Слаѓан Вучковиќ, во Ниш, кој за време на бомбардирањето на НАТО ги ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Малиот битолски Монмартар незадоволен од распределбата на парите од министерството за култура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: