Макрон во јули во посета на Србија


5 копии
8 копии

Светот се соочува со длабока криза и може да биде на работ на војна, рече денеска францускиот претседател Емануел Макрон. – Мислам дека хаосот е овде. И мислам ...
| | веќе видена | слични

Светот минува низ длабока криза и може да е на прагот на војна, изјави францускиот претседател Емануел Макрон, повикувајќи на глобални напори за справување со ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Француските медиуми пренесуваат дека дрвото засадено од претседателите Доналд Трамп и Емануел Макрон во дворот на Белата куќа како симбол на блиските врски на ...
| | веќе видена | слични

Дрвото што Доналд Трамп и Емануел Макрон заеднички го посадија во дворот на Белата куќа како симбол на силните врски помеѓу двете земји се исушило, објавија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ги нарече „неприфатливи“ свирежите на турските навивачи при изведбата на Марсејезата пред натпреварот помеѓу Турција и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 105 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон во јули во посета на Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: