Курц го смени министерот за внатрешни работи , по него сите коалициски министри поднесоа оставки


По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот канцелар Себастијан Курц го смени министерот за внатрешни работи , Херберт Кикл, кој доаѓа од крајно десничарската партија на Слободата, чиј лидер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По вчерашната најава на австрискиот канцелар Себастијан Курц дека на претседател Александар Ван дер Белен ќе му предложи разрешување на министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Додека Хајнц Кристијан Штрахе, поднесувајќи оставка на сите политички функции во Австрија зборувал дека немал никакви нови средби со лицата кои се дел од видео ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хајнц Кристијан Штрахе, заменик на австрискиот премиер Себастијан Курц, во саботата ја понуди својата оставка со цел да се спречи распадот на коалициска влада ...
| | веќе видена | слични

Германските медиуми во петокот објавија видео-снимка на која се забележува како австрискиот заменик-канцелар Хајнц Кристијан Штрахе од Партијата на слободата ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 105 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курц го смени министерот за внатрешни работи , по него сите коалициски министри поднесоа оставки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: