Крамп-Каренбауер: Германската мигрантска политика не смее да му наштети на единството на ЕУ


2 копии

Наследничката на германската канцеларка, Ангела Меркел на местото лидер на владејачката Христијанско демократска унија (ЦДУ), Анегрет Крамп-Каренбауер повика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германкста канцеларка Ангела Меркел денеска го отвори новиот комплекс на германската Федерална разузнавачка служба (BND). Комплексот во Берлин е граден 12 ...
| | веќе видена | слични

Канцеларката Ангела Меркел вчера го отвори новиот комплекс на германската Федерална разузнавачка служба (BND). Зградата се наоѓа во близина на Берлинскиот ѕид. ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Комплексот во Берлин е граден 12 години , а трошоците се над милијарда евра. Големината на комплексот на разузнувачката служба е колку 6 фудбалски игралишта. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
повеќе

Останато

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која, на која беа ...
сите 383 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користи свој личен оклопен воз за патувања во други земји.Возот го наследил од татко му, кој со него патувал во Кина и ...
сите 152 | | | веќе видена

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
сите 183 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крамп-Каренбауер: Германската мигрантска политика не смее да му наштети на единството на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: