Британската Влада предупредува на можно пропаѓање на Брегзит


7 копии
4 копии
4 копии
4 копии

Британските пратеници и зададоа нов удар на премиерката Тереза ​​Меј, втор за два дена, во врска со владините планови за брегзит, пишуваат бритнаските ...
| | веќе видена | слични

На помалку од три месеци од рокот за излез на Британија од Европската Унија , британските парламентарци на почетокот на петдневната дебата излегоа со ново ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Лондонската полиција соопшти дека го зајакнала присуството пред британскиот Парламент, откако околу 55 пратеници се пожалиле на вербално насилство во време ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 188 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската Влада предупредува на можно пропаѓање на Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: