Нестварен НБА рекорд: Играчите на Сан Антонио погодија 14 тројки во низа! (Видео)


Сан Антонио и Оклахома изминатава вечер одиграа меч за паметење во НБА лигата, бидејќи покрај двете продолжение, видовме и еден несекојдневен старт на мечот од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Никола Јокиќ пред само два дена влезе во историјата откако стана само третиот кошаркар кој најбрзо стигнал до 20 трипл-дабл учиноци во НБА лигата, а навистина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Играчите на Сан Антонио и на Оклахома синоќа одиграа одличен натпревар, а Спарс стигнаа до победа по дури две продолженија. Ова беше 25-та победа за Спарс ...
| | веќе видена | слични

Сан Антонио ја ја совлда Оклахома со неверојатни 154-147 во натпревар со драматична завршница и со дури две прдолженија. За триумфот „Спарс“ се изборија во ...
| | веќе видена | слични

Спектакуларен меч, најдобар во досегашниот дел од сезоната во НБА лигата, одиграа Сан Антонио Спарс и Оклахома Тандер. По две продолженија Сан Антонио славеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нестварен НБА рекорд: Играчите на Сан Антонио погодија 14 тројки во низа! (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: