На жителите во еден дел од градот кај Фукушима им е дозволено да се вратат во домовите


4 копии

Во некои делови во еден од двата града во близина на нуклеарната електрана Фукушима во Јапонија, дозволено им е на населението да се вратат после деталната ...
| | веќе видена | слични

Со помош на опрема со далечинско управување , екслертите имаат намера да ги извлечат нуклеарните шипки , односно стаповите од реакторот број три. Се очекува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Операторот на јапонската нуклеарна централа Фукушима почна да го отстранува нуклеарното гориво од еден од реакторите кој се стопи по катастрофалниот земјотрес ...
| | веќе видена | слични

Дојде првиот трејлер за мини серијата "Чернобил" која ја пренесува историската приказна за нуклеарната несреќа во 1986-та година. Серијата ги следи настаните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јапонските власти им дозволија враќање во нивните домови на жителите на дел од градот Окума, што се наоѓа во близина на нуклеарната централа „Фукушима“, која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 325 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На жителите во еден дел од градот кај Фукушима им е дозволено да се вратат во домовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: