Харадинај ja повика премиерката Брнабиќ на Косово

5 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги прими денеска во својот кабинет претставниците на Демократската партија на Турците во Косово, Муфера Шиник и Енис Керван, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел, покрена дипломатска офанзива за да ја натера Приштина да ги укине таксите за увоз на производи од Србија и БиХ. Таа на ...
| | веќе видена | слични

Опозициските партии во косовскиот парламент ја одбија понудата на партијата на тамошните Срби, Српска листа, заеднички да ја урнат владата на премиерот Рамуш ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
5 копии

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, изјавил дека е спремен да ја напушти функцијата ако тоа го побараат САД, но дека таксите за производите од Србија ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веќе неколку дена главна тема во сите медиуми е Евровизија и настапот на нашата претставничка Тамара Тодевска. Имено, во финалето таа околу 45 минути беше на ...
сите 322 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 218 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 237 | | | веќе видена

Седница на која единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски. Седницата ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај ja повика премиерката Брнабиќ на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: