Ѓоковиќ и Јокиќ меѓу најплатените светски спортисти


2 копии

Ѕвездата на Барселона и Аргентинската фудбалска репрезентација, Лионел Меси, е најплатениот спортист во светот, според годишниот рејтинг на „Форбс“. Тој смени ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, е прогласен за најплатен спортист на светот. Аргентинецот со заработка од 127 милиони евра се најде на првото место на, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Фудбалот не само што име неверојатна глобална популарност, туку е и спорт во кој актерите заработуваат одлично. Тоа го покажува и новото рангирање на „Форбс“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 105 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ и Јокиќ меѓу најплатените светски спортисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: