Една година од новата влада на Меркел: Голема несигурност


2 копии
3 копии

Германскиот министер за економија Петер Алтмаер денеска изјави дека Европска унија треба „конструктивно“ да разговара за потенцијално одложување на британското ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
7 копии

Околу две третини од Германците не сакаат канцеларката Ангела Меркел да се откаже од функцијата пред изминувањето на мандатот во есента 2021 година. Имено, 67 ...
| | веќе видена | слични

Само еден месец после новиот француско-германски договор со кој се потврди нивната соработка, Ангела Меркел и Емануел Макрон покажуваат разлики во визијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 214 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ многу емотивно ја доживеа средбата со подофицерот Слаѓан Вучковиќ, во Ниш, кој за време на бомбардирањето на НАТО ги ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една година од новата влада на Меркел: Голема несигурност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: