Фелаини претстави Мики Маус фризура и ги „запали“ социјалните мрежи


Белгискиот играч од средината на теренот, Маруан Фелаини, поради својата бујна коса секогаш беше во центарот на вниманието, а играчот на Јунајтед со новата фризура ги помести границите. Имено, Фелаини направи фиризура која потсетува на Мики Маус, што беше доволна причина за социјалните мрежи да „полудат“. Белгиецот својот нов стил ќе го претстави во новото издание на магазинот GQ, а сега останува само да видиме дали вака ќе истрча и на терен. Инаку, Фелаини ја објави фотографијата од новата фризура на Instagram, па потоа корисниците на Twitter го направија своето и ги покажаа сите најдобри монтажи. Оваа сезона одигра 17 натпревари за „Црвените Ѓаволи“ во сите натпреварувања, постигна четири гола и запиша една асистенција.
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на „Манчестер Јунајтед“, Маруан Фелиани, стана хит на социјалните мрежи ама не поради фудбалот туку поради фризурата. Тој се фотографираше со фризура како Мини Маус за светскиот магазин „Џи-кју“. Сеирот на сметка на репрезентативецот на Белгија е голем, а коментарите се дека кога ќе се пензионира може веднаш да се вработи во „Дизни“.
| | веќе видена | слични

epa06200667 Manchester United's Marouane Fellaini celebrates scoring during the UEFA Champions League soccer match between Manchester United and FC Basel 1893 at the Old Trafford Stadium, in Manchester, Britain, 12 September 2017. EPA-EFE/NIGEL RODDISМаруан Фелаини најде време за необична фото-сесија во магазинот „Џи Кју стајл“, дозволувајќи им на стилистите да се обидат да го фотографираат како Мики Маус.Познатата афро-фризура на белгискиот играч на Манчестер јунајтед секогаш предизвикувала внимание, но секако не би му советувале да носи ваква фризура на фудбалскиот терен.Во интервјуто за магазинот, Фелаини уште еднаш посочи дека не е агресивен играч, по новите обвинувања дека грубоста е неговиот главен квалитет.„Лесно е да ме опишат како агресивен играч, но јас не сум таков. Се обидувам да ја играм мојата игра и бргу да ја добијам топката. Тоа е мојата работа и се обидувам да бидам најдобар што можам“, изјави Фелаини.Тој исто така зборуваше за животот под водство на Жозе Мурињо.„Научивме многу од него. ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Владата на Република Србија неодамна на 25. одржан бизнис форум на Копаоник ја промовираше новата фризура, која е освежена варијанта на нејзината претходна фризура. Ана ги скратила шишките, го зголемила волуменот на косата и избегнала постојано фенирање. Со мали промени постигна одличен резултат, но и направи уште поголем чекор во однос на фризурата која ја имаше додека беше министерка на државната управа и локална самоуправа. „Ана остава впечаток на уредна и едноставна личност со фризурата“ - велат фризерите.
| | веќе видена | слични

Маруан Фелаини најде време за необична фото-сесија во магазинот „Џи Кју стајл“, дозволувајќи им на стилистите да се обидат да го фотографираат како Мики Маус. Познатата афро-фризура на белгискиот играч на Манчестер јунајтед секогаш предизвикувала внимание, но секако не би му советувале да носи ваква фризура на фудбалскиот терен. Во интервјуто за магазинот, Фелаини уште еднаш посочи дека не е агресивен играч, по новите обвинувања дека грубоста е неговиот главен квалитет. „Лесно е да ме опишат како агресивен играч, но јас не сум таков. Се обидувам да ја играм мојата игра и бргу да ја добијам топката. Тоа е мојата работа и се обидувам да бидам најдобар што можам“, изјави Фелаини. Тој исто така зборуваше за животот под водство на Жозе Мурињо. „Научивме многу од него. Жозе сака да победи во секој натпревар и ги ‘турка’ играчите да стигнат до максимум. Има многу добро разбирање од фудбалот“, додава Фелаини.
| | веќе видена | слични

Ако мислевте дека веќе сте виделе се во фудбалскиот свет, кога ќе ја видете новата фризура на Фелаини ќе се предомислите. Ѕвездата на Манчестер Јунајтед стана апсолутен хит во сите светски медиуми откако се сликаше со „мики маус“ фризура во еминентниот магазин „GQ“. Нормално, социјалните мрежи се преполни со мајтапи за белгискиот репрезентативец….што мислите вие?
| | веќе видена | слични

Првите фотомонтажи и тролови после неговата смелост. pic.twitter.com/gWusJT6kba — Katrien (@Cath1984) March 13, 2018 На ѕвездата на Манчестер Јунајтед уствари му се слабост фризурите и дома има фризерски салон. На Супер Купот на Европа во Скопје меѓу Манчестер и Реал нашиот фоторепортер Борис Грданоски направи урнебесна фотка со неговиот лик. И потоа стана хит во цел свет. Фелаини и Јане
| | веќе видена | слични

Кога мислите дека сте виделе се во светот на фудбалот, тогаш се појавува фотографија од Маруан Фелаини и неговата нова фризура. Фудбалерот на Манчестер Јунајтед направи хаос на социјалните мрежи откако се појави фотографија од неговата нова фризура. Белгиецот се фотографираше за „GQ“ магазинот, а неговиот имиџ ќе биде тема број еден во следниот период. Секако, шегите на сметка на играчот за врска на „Црвените ѓаволи“ веднаш започнаа, а многумина порачаа дека Фелаини изгледа како култниот лик од цртаните филмови на „Дизни“ Мики Маус. Кога ќе ги видите фотографиите се ќе ви стане јасно.
| | веќе видена | слични

Иако оваа година во мода се осумдесеттите години на минатиот век, фризурите останаа во духот на деведесеттите. По враќањето на волуменозните локни, ластичињата за коса и големите пластични шноли, сега во мода се врати уште еден помалку популарен тренд во кој за краток рок се заљубија многу познати дами. Станува збор за т.н. “запуштена руса коса”. Иако всушност целта не е да изгледате запуштено, оваа фризура се состои од топла златно-руса боја на коса со видлив, темен корен кој мораме да признаеме изгледа многу привлечно.Селена Гомез, која повеќе не е русокоса, е една од главните носители на овој тренд кој веќе го носат и Хејли Болдвин, Рита Ора, сестрите Кардашијан и бројни други славни трендсетерки. Доколку веќе ја фарбате вашата коса во руси нијанси, тогаш сте во предност бидејќи сè што треба да направите е да ја пуштите косата малку да израсне и секако –да ја одржувате здрава и негувана.
| | веќе видена | слични

Ако сакате да заблескате на некоја забава, а немате време да се посветите на детално правење на фризура, оваа пунџа е вистинското решение. Потребни ви се две ластичиња и две шноли и малку вештина. Пред се, погрижете се вашата коса да биде чиста и сјајна, така што фризурата ќе го добие целосниот ефект. Модерни кадрици со помош на цедалка: Погледнете како самите да направите прекрасна фризура со помош на овој предмет од кујна! (видео)
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот новоотворен Твитер профил започна хаштаг #СтевоИзвини. Во првиот таков твит ...
сите 213 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 246 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 233 | | | веќе видена

На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија. СДСМ уништи се што значи право и правда. Две години ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 155 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фелаини претстави Мики Маус фризура и ги „запали“ социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: