Се одржа првото издание на фестивалот Skopje Unplugged


Со поддршка на Општина Карпош, во организација на Амбасадата на САД во Скопје и „Американските катчиња“ во Северна Македонија, на 31.05.2019 (петок), ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија квантитативно го зголеми бројот на супермодерни камиони, но сега се соочува со нов проблем - нема професионални возачи што ќе ги возат. - Бројот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Култура? Не, ја немаме. Не ја знаеме очигледно дефиницијата за овој за нас непознат поим. Секојдневно се објавуваат фотографии од нашата „некултура“ и тие ...
| | веќе видена | слични

Пред почетокот на летните одмори кога македонските граѓани масовно букираат туристички аранжмани за патување во странство, пазарните инспектори предупредуваат ...
| | веќе видена | слични

На 20 мај, со почеток во 20.30 часот, на платото пред Националната опера и балет со видео на отворено ќе биде прикажана „Ана Болена“ од Доницети во изведба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 141 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се одржа првото издание на фестивалот Skopje Unplugged

Од:
До кого (е-маил):
Порака: