ДОНЕВ: Охриѓани очекуваа многу, СДСМ и Георгиески ги излажаа

СДСМ и Константин Георгиески сакаат да ја затскријат својата неспособност за реализирање поголеми проекти. Реализираат мали градежни зафати мислејќи дека во 21 ...
| | веќе видена | слични

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ Охрид се одржа прес-конференција на која говореше претседателот на Општинскиот комитет, Сашо Донев. -СДСМ и Константин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот туристички бисер, градот Охрид, заедно со Охридското Езеро под патронат на УНЕСКО – како светско културно и природно наследство, ја имаше честа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Динамиката и текот на современото живеење ја наметнуваат потребата од нови и функционални облици на мобилност за граѓаните и туристите во Охрид, особено во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 325 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОНЕВ: Охриѓани очекуваа многу, СДСМ и Георгиески ги излажаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: