Градежна експанзија на сметката на зеленилото, шест нови паркинзи ќе никнат во Чаир


3 копии

Фадиљ Амети веќе 50 години живее во Топанско Поле. Вели дека во Чаир се гради многу, но хигиената според него е на многу ниско ниво. Во минатото, се присетува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градежна експанзија ќе ја зафати скопската општина Чаир. Граѓаните се повеќе ги паркираат автомобилите на зелени површини а за тоа добиваат и пријави во МВР. ...
| | веќе видена | слични

„Шумите се една од најмоќните алатки во борбата со климатските промени, но и особено значајни за опстанокот на локалните заедници и нивен основен извор на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 262 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 218 | | | веќе видена

Седница на која единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски. Седницата ...
сите 73 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градежна експанзија на сметката на зеленилото, шест нови паркинзи ќе никнат во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: