Првични резултати од изборите во Финска: Води Социјалдемократска партија

Според првичните резултати од парламентарните избори во Финска во водство е Социјалдемократската партија со освоени 18,9 отсто гласови пред Партијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според првите прелиминарни резултати, финската левичарска Социјалдемократска партија освои 18,9 отсто од гласовите на парламентарните избори во Финска.Првите ...
| | веќе видена | слични

Доколку се остварат прогнозите, земјата ќе го добие својот прв левичарски лидер во последните 20 години. Но, неколку партии, вклучувајќи ги и десничарските, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 353 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првични резултати од изборите во Финска: Води Социјалдемократска партија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: