Администрацијата ќе се крати со префрлање во приватниот сектор, не со откази


3 копии

Министерот за информатичко општетсво и администрација Дамјан Манчевски најавува намалување на администрацијата, но не преку откази, туку преку мотивирање на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерот Манчевски го промени ставот, администрацијата сепак ќе била подготвена да одговори на барањата кога ќе почнат преговорите со Европската унија. Во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со претстојните измени на законите за вработени во јавниот сектор и за административни службеници треба да бидат опфатени постапките за вработување и за ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави ресорниот министер Дамјан Манчевски на денешната трибина за измените на два закони :за вработените во јавниот сектор и за административни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребни се законски измени во постапката за вработување на административните службеници, во постапката за унапредување и во делот на заштитата на правата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Префрлувањето на вработените во јавниот сектор ќе биде во консултации со нив, вели министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски. Тој ...
| | веќе видена | слични

Се уште не се знае како ќе се одвива процесот на префрлување на буџетарите во приватниот сектор. Министерот Манчевси вели дека тоа ќе се знае кон крајот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за информатичко општество и администрација денеска организира јавна расправа за измени на Законот за вработени во јавен сектор и Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 430 | | | веќе видена

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 357 | | | веќе видена

Новиот претседател на Република Северна Македонија ќе се избира во вториот круг, бидејќи ниту еден од тројцата кандидати на вчерашното гласање не освои ...
сите 346 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Администрацијата ќе се крати со префрлање во приватниот сектор, не со откази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: