Повеќе вести како оваа (25)

Чинот на нивната свршувачка се случи за време на нивниот романтичен  одмор на Бахамите. Алекс на плажа клекна пред Џенифер со прстен во рацете и ја праша дали ...
сите 29 | | | веќе видена

Поранешниот играч на бејзбол Алекс Родригез се сврши со својата долгогодишна девојка, светската музичка ѕвезда џенифер Лопез. Чинот на нивната свршувачка се ...
| | веќе видена | слични

Бејзбол легендата Алекс Родригез ја запроси Џенифер Лопез на 9 март со дијамантски прстен од 16 карати што се проценува дека вреди 4,5 милиони долари, додека ...
| | веќе видена | слични

Алекс Родригез на 9- ти март и подари огромен дијамантски прстен и ја побара за жена двојата девојка Џенифер Лопез. Меѓутоа само неколку дена подоцна , ...
| | веќе видена | слични

Пејачката е само неколку месеци со бившиот спортист Алекс Родригез, а веќе започнале гласините дека двојката се свршила. На раката на Џенифер осамнал дијамантски прстен. Иако се шушкало дека музичрите Џенифер Лопез (47) и Дрејк (30) биле во врска, девојката од њујоршки Бронкс сепак го љуби Алекс Родригез (41). Со бившиот безбол играч се одморала во приватното одморалиште „Baker’s Bay Golf & Ocean Club“ на Бахамите. „Моментално уживам во животот и среќна сум“ рекла Лопез. Двојката е во врска неколку месеци, а иако е прерано за свршувачка, Џенифер на раката има и нов голем дијамантски прстен. Таблоидот Radar Online пишува дека врската на Џенифер и Алекс е само ПР потег. „Таа врска е лажна, баш како и аферата со Дрејк. Таа е кралица на исценирани врски“ наводно, изјавил бивш вработен кај Џенифер Лопез. Пејачката и глумица минатата година ја прекинала долгогодишната турбулентна врска со кореографот и танчер Каспер Смарт. Џеј Ло, пред одморот беше во активна кампања за втората сезона на серијата „Shades of Blue“ ...
| | веќе видена | слични

Џенифер Лопез се омажи со своето момче, Алекс Родригез. Само неколку недели по славењето на нивната втора годишнина, пејачката и поранешниот играч на бејзбол ...
| | веќе видена | слични

Во светот на богатите и славните скапиот свршенички прстен е подеднакво важен како и скапите автомобили и големите, луксузни куќи. Познатите мажи како да се натпреваруваат меѓусебе кој ќе ѝ подари на својата свршеница поголем прстен со многу карати. Последен во низата е дијамантскиот прстен на Парис Хилтон во форма на солза, кој е проценет на 2 милиони долари, а ѝ го подари актерот Крис Зилка. Лејди Гага доби од актерот Тејлор Кини 6-каратен дијамантски прстен во форма на срце. Двојката не се венча, а свршувачката ја раскина пејачката. Кејт Мидлтон доби од принцот Вилијам 12-каратен прстен со сафир и дијаманти. Прстенот чини 500 илјади фунти. Џастин Терокс ја побара Џенифер Анистон за сопруга со 10-каратен дијамантски прстен, вреден околу 1 милион долари. Џорџ Клуни за Амал избрал 7-каратен смарагден прстен во вредност од 750 илјади долари. Актерката Габриел Јунион се омажи со НБА-ѕвездата Двејн Вејд. Тој ѝ подари 8.5-каратен дијамантски прстен, вреден 1 милион долари. Мајкл Даглас ја побарал за жена ...
| | веќе видена | слични

Откако лавина од шпекулации ги преплавија медиумите дека само што се верија, нината свршувачка е во криза, Џенифер Лопез објави серија фотографии како опуштено ...
| | веќе видена | слични

Актерката и пејачка Џенифер Лопез беше на седмото небо, кога нејзиниот партнер, Алекс Родригез, ја побара за жена на одмор, а прекрасните вести веднаш им ги ...
| | веќе видена | слични

Џад Ло и Сиена Милер наводно се свршиле по втор пат, пишуваат британските таблоиди. Двојката ја раскина својата прва свршувачка во 2005-та година, откако медиумите обелоденија дека Ло имал афера со дадилката на неговите деца. Минатата година повторно се разгореа страстите меѓу поранешните љубовници. Милер е забележана со свршеничкиот прстен што Ло и го даде во 2005-та година. Актерката го носи прстенот на својата десна рака. Тие сè уште не сакаат да ја официјализираат свршувачката, па затоа Сиена го носи прстенот на погрешната рака. Свршувачката ја чуваат во тајност, но пресреќни се и се надеваат дека овој пат врската ќе им успее, вели извор близок до двојката.Сè очекува двојката својата свршувачка да ја официјализира во текот на летово.
| | веќе видена | слични

Џенифер Анистон конечно има нешто поголемо и повредно од Анџелина Џоли. Свршеничкиот прстен! Од свршувачката во август па сè до сега Анистон вешто го криеше своето „мало“ прстенче од љубопитното око на јавноста. Сепак, овој пат папараците успеаја да ја фотографираат нејзината рака и да го овековечат подарокот од Џастин Теру. Станува збор за масивен дијамантски прстен кој е најголемото нешто што некогаш се нашло на рацете на Џенифер. За разлика од прстенот на Анџелина кој беше дизајниран од самиот Бред Пит, за прстенот на Анистон се уште не е познато дали се погрижил самиот Теру или пак е дело на некој врвен дизајнер на накит.
| | веќе видена | слични

Дали Алекс Родригез конечно клекна пред пејачката? Деталот на последната објава на Инстаграм на Џенифер Лопез, не остана незабележан од нејзиниот огромен број ...
| | веќе видена | слични

Дали Алекс Родригез конечно клекна пред пејачката? Деталот на последната објава на Инстаграм на Џенифер Лопез, не остана незабележан од нејзиниот огромен број ...
| | веќе видена | слични

 Џеј Ло конечно проговори за свршувачката со Алекс, откако тој ја изненади со 16-каратен дијамантски прстен, а веќе имаат и заедничка кампања за очила за ...
| | веќе видена | слични

Се верува дека првиот свршенички прстен го добила Марија Бургунска уште дамнешната 1477 година. Имено, римскиот император Максимилијан Први и подарил на Марија дијамантски прстен и со тоа ја запросил. Праксата на дарување дијамантски прстен се одржала и до ден денес. Приказната вели дека императорот Максимилијан избрал дијамант поради неговата јачина, но и поради убавината бидејќи на тој начин сакал да и покаже на Марија колку е силна, но и убава нивната љубов. Исто така, се верува дека дијамантните се вечни, што е уште една причина зошто токму тие се сметаат за свршенички прстени. Зошто свршеничкиот прстен се носи баш на домалиот прст? Обичај е свршеничкио прстен да се носи на домалиот прст потекнува од древниот Египет. Народот во Египет верува дека „љубовната вена“ (vena amoris) води од тој прст директно до срцето и затоа прстенот или бурмата мора да се носат токму на четвртиот прст. При склопувањето на бракот невестата покрај сврешничкиот прстен ќе добие и бурма, па се поставува прашањето дали тие два ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...