Повеќе вести како оваа (25)

Фудбалерите на Ренова за првпат во својата историја ја освоија шампионската титула и се наредија во редот на Вардар, Силекс, Слога Ј., Работнички, Победа и Македонија ЃП, како македонски шампиони. Претседателот на ФФМ, Хари Хаџи-Ристески пред средбата со ФК Работнички го врачи шампионскиот пехар на фудбалерите на Ренова со што екипата од Џепчиште и официјално се промовира во нов фудбалски шампион на Македонија.
сите 13 | | | веќе видена

Најтрофејниот клуб Вардар, заедно со Пелистер, ја напуштаат елитата Шкендија стана осмата екипа која ја освојувала шампионската титула во македонското фудбалско првенство. Тетовските "црвено-црни" пред своите навивачи и теоретски го заверија првото место по победата над Работнички (2:1), бидејќи на две кола пред крајот имаа недостижна предност од 11 бодови. Со тоа името на Шкендија може да биде изгравирано на шампионскиот пехар, каде ќе се најде во друштвото на Вардар (пет титули), Силекс (три), Слога Ј. (три), Работнички(три), Победа (две), Македонија ЃП (една) и Ренова (една). Она што ја прави Шкендија ексклузивна е дека до шампионската титула стигна уште во првата сезона, откако се врати меѓу прволигашите. Во дербито за второто место Металург и сега веќе поранешниот првак Ренова одиграа без голови. Решена е и енигмата околу патниците во понизок ранг на натпреварување. На Пелистер друштво ќе му прави најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, кој по поразот во Тетово и математички го загуби сите шани ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Вардар ја освоија шампионската титула уште на три кола до крајот на првенството. Денешната победа од 2:1 на гостувањето кај Силекс беше доволна за Вардарци да дојдат до недостижна предност пред ривалите Металург и Шкендија. Денеска во Кратово, Вардар два пати водеше со головите на Ивановски, а второто водство го задржа до крајот и со тоа ја оствари својата цел, седмата шампионска титула, шеста во самостојна Македонија. Црвено-црните заслужено ќе ја преземат сопственоста на шампионскиот пехар откако доминираат од почетокот на сезоната, а оваа титула ќе донесе и многу радост за големата армија фанови која ја има Вардар. Последен пат симпатизерите на нашиот најтрофеен клуб се радуваа во 2003 година. 30 коло 1МФЛ: 11 Октомври – Охрид 3-1 Силекс – Вардар 1-2 Работнички – Напредок 4-1 Шкендија – Брегалница 3-2 Ренова – Металург 1-0 Турново – Тетекс 2:1
| | веќе видена | слични

По одигрувањето на денешното последно коло од Првата фудбалска лига ќе биде познат шампионот на Македонија. Единствени кандидати се актуелниот првак Вардар и Хоризонт Турново. Токму овие две екипи во меѓусебен дуел на Националната Арена „Филип Втори“ ќе решат за шампионскиот пехар.„Црвено-црните“ имаат два бода предност и доволен ќе им биде еден бод за да ја одбранат шампионската титула, додека Хоризонт мора да победи за првото место.Вардар со шест титули е најуспешна екипа, Силекс, Слога Југомагнат и Работнички имаат по 3, Победа 2, а по една Македонија ЃП, Ренова и Шкендија.Покрај дуелот Вардар – Хоризонт Турново во терминот од 17 часот се играат и другите натпревари од 33.коло: Дрита – Шкендија, Пелистер – Напредок, Работнички – Тетекс, Силекс – Ренова и Брегалница – Металург.Табела: Вардар 65 бодови, Хоризонт Турново 63, Металург 60, Работнички 50, Шкендија 44, Брегалница 43, Ренова 42, Напредок 40, Пелистер 37, Дрита 37, Тетекс 25, Силекс 22.
| | веќе видена | слични

По одигрувањето на денешното последно коло од Првата фудбалска лига ќе биде познат шампионот на Македонија. Единствени кандидати се актуелниот првак Вардар и Хоризонт Турново. Токму овие две екипи во меѓусебен дуел на Националната Арена „Филип Втори“ ќе решат за шампионскиот пехар. „Црвено-црните“ имаат два бода предност и доволен ќе им биде еден бод за да ја одбранат шампионската титула, додека Хоризонт мора да победи за првото место. Вардар со шест титули е најуспешна екипа, Силекс, Слога Југомагнат и Работнички имаат по 3, Победа 2, а по една Македонија ЃП, Ренова и Шкендија. Покрај дуелот Вардар – Хоризонт Турново во терминот од 17 часот се играат и другите натпревари од 33.коло: Дрита – Шкендија, Пелистер – Напредок, Работнички – Тетекс, Силекс – Ренова и Брегалница – Металург. Табела: Вардар 65 бодови, Хоризонт Турново 63, Металург 60, Работнички 50, Шкендија 44, Брегалница 43, Ренова 42, Напредок 40, Пелистер 37, Дрита 37, Тетекс 25, Силекс 22.
| | веќе видена | слични

По одигрувањето на денешното последно коло од Првата фудбалска лига ќе биде познат шампионот на Македонија. Единствени кандидати се актуелниот првак Вардар и Хоризонт Турново. Токму овие две екипи во меѓусебен дуел на Националната Арена „Филип Втори“ ќе решат за шампионскиот пехар. „Црвено-црните“ имаат два бода предност и доволен ќе им биде еден бод за да ја одбранат шампионската титула, додека Хоризонт мора да победи за првото место. Вардар со шест титули е најуспешна екипа, Силекс, Слога Југомагнат и Работнички имаат по 3, Победа 2, а по една Македонија ЃП, Ренова и Шкендија. Покрај дуелот Вардар - Хоризонт Турново во терминот од 17 часот се играат и другите натпревари од 33.коло: Дрита - Шкендија, Пелистер - Напредок, Работнички - Тетекс, Силекс - Ренова и Брегалница - Металург. Табела: Вардар 65 бодови, Хоризонт Турново 63, Металург 60, Работнички 50, Шкендија 44, Брегалница 43, Ренова 42, Напредок 40, Пелистер 37, Дрита 37, Тетекс 25, Силекс 22.
| | веќе видена | слични

По одигрувањето на денешното последно коло од Првата фудбалска лига ќе биде познат шампионот на Македонија. Единствени кандидати се актуелниот првак Вардар и Хоризонт Турново. Токму овие две екипи во меѓусебен дуел на Националната Арена „Филип Втори“ ќе решат за шампионскиот пехар. „Црвено-црните“ имаат два бода предност и доволен ќе им биде еден бод за да ја одбранат шампионската титула, додека Хоризонт мора да победи за првото место. Вардар со шест титули е најуспешна екипа, Силекс, Слога Југомагнат и Работнички имаат по 3, Победа 2, а по една Македонија ЃП, Ренова и Шкендија. Покрај дуелот Вардар - Хоризонт Турново во терминот од 17 часот се играат и другите натпревари од 33.коло: Дрита - Шкендија, Пелистер - Напредок, Работнички - Тетекс, Силекс - Ренова и Брегалница - Металург. Табела: Вардар 65 бодови, Хоризонт Турново 63, Металург 60, Работнички 50, Шкендија 44, Брегалница 43, Ренова 42, Напредок 40, Пелистер 37, Дрита 37, Тетекс 25, Силекс 22.
| | веќе видена | слични

"Романтичарите" со ремито против Металург, по осум кола минати на врвот, мораа лидерската позиција да му ја препуштат на лигашот од Џепчиште На стартот од втората етапа на првенството, екипата на Работнички ја препушти лидерската позиција по осум кола минати на врвот на табелата. Ремито на "романтичарите" во Железарница во 12. коло го искористи нивниот прв конкурент Ренова на која ова и е втор пат сезонава, откако по 2. коло само една недела беше прва, одново да ја предводи трката за шампионската титула. Лигашот од Џепчиште има предност од само еден бод, а челната тројка ја комплетира бранителот на титулата Македонија ЃП, која полека ја намалува разликата, која сега е шест, односно пет победа. И втората средба сезонава за бодови меѓу градските ривали Металург и Работнички заврши без победник (1:1). Во отворена игра, овој пат "металурзите" беа тие кои први дојдоа во водство, но Работнички уште на почетокот на вториот дел го израмни резултатот. Иако избраниците на Зоран Стратев и натаму се единствената ...
| | веќе видена | слични

По одигрувањето на денешното последно коло од Првата фудбалска лига ќе биде познат шампионот на Македонија. Единствени кандидати се актуелниот првак Вардар и Хоризонт Турново. Токму овие две екипи во меѓусебен дуел на Националната Арена Филип Втори ќе решат за шампионскиот пехар. Црвено-црните имаат два бода предност и доволен ќе им биде еден бод за да ја одбранат шампионската титула, додека Хоризонт мора да победи за првото место. Вардар со шест титули е најуспешна екипа, Силекс, Слога Југомагнат и Работнички имаат по 3, Победа 2, а по една Македонија ЃП, Ренова и Шкендија. Покрај дуелот Вардар - Хоризонт Турново во терминот од 17 часот се играат и другите натпревари од 33.коло: Дрита - Шкендија, Пелистер - Напредок, Работнички - Тетекс, Силекс - Ренова и Брегалница - Металург. По одигрувањето на денешното последно коло од Првата фудбалска лига ќе биде познат шампионот на Македонија. Единствени кандидати се актуелниот првак Вардар и Хоризонт Турново. Токму овие две екипи во меѓусебен дуел на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Македонија ЃП ја освоија првата шампионска титула во историјата на клубот, откако денеска на "Градски" во Скопје, во рамките од 30 коло во елитниот домашен фудбалски шампионат го совладаа сега веќе поранешниот првак Работнички со 0:1. По денешниот триумф "лавовите" од Ѓорче Петров остварија недостижна предност на табелата во однос на останатите екипи во Првата фудбалска лига на Македонија и имајќи предвид што се' се случуваше во досегашниот дел од првенството сосема заслужено, на три кола пред спуштање на завеста на домашните фудбалски терени ја прославуваат титулата. Денешниот меч на нашиот најголем стадион, беше само увертира пред финалето од националниот Куп, во кој на 24 мај истите актери, но веруваме, со многу поразлични мотиви, ќе излезат на мегдан. Многу значајни бодови во дербито од самото дно на табелата освои Пелистер и тоа во дуелот единствената екипа во лигата која има помалку бодови од "зелените". Денешниот пораз го доведе кичевскиот тим на прагот од промоција на единствената ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на шампион Вардар, доколку победат на стадионот „Железарница“ ќе ја одбранат шампионската титула. „Црвено-црните“ гостуваат кај еден од конкурентите за шампионскиот пехар, тимот на Металург. Во Турново, Хоризонт го пречекува Работнички и со евентуална победа и со кикс на лидерот Вардар, ќе добие шанса за шампионската титула да се бори во последното коло против Вардар во недела. Двојки од 32.коло: Металург – Вардар, Хоризонт Турново – Работнички, Напредок – Брегалница, Шкендија – Пелистер (играат во Гостивар), Ренова –Дрита и Тетекс – Силекс (играат на стадионот во Ѓорче Петров). Табела: Вардар 64, Хоризонт Турново 60, Металург 59, Работнички 50, Шкендија 44, Брегалница 43, Ренова 41, Напредок 37, Дрита 36, Пелистер 34, Силекс 22, Тетекс 22.
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Шкендија кои од поодамна го имаа обезбедено шампионскиот трофеј, попладнево со убедлива победа над Академија Пандев го прославија успехот заедно ...
| | веќе видена | слични

Пред околу 2000 гледачи, избраниците на Гоце Седлоски одиграа совршено во поголемиот дел од натпреварот и со погодокот на Јасир Асани, постигнат во 9 минута, ги освоија толку посакуваните три бода Благодарение на минималниот но злато вреден триумф од 1:0 во дуелот против директниот ривал во борбата за шампионската титула, екипата на Шкеднија, фудбалерите на Вардар го направија најважниот чекот кога е во прашање одбраната на шампионскиот пехар. Пред околу 2000 гледачи, избраниците на Гоце Седлоски одиграа совршено во поголемиот дел од натпреварот и со погодокот на Јасир Асани, постигнат во 9 минута, ги освоија толку посакуваните три бода. Голем удел во победата има и голманот на Вардар, Томе Пачовски, кој имаше неколку фантастични интервенции во второто полувреме. Фудбалерите на Шкендија пак не заработија 100.000 евра, колку што им беа ветени како премија доколку забележат позитивен резултат на "Филип Втори". Резултати (29. коло) ПЛЕЈ-ОФ: ВАРДАР – ШКЕНДИЈА 1:0, РАБОТНИЧКИ – СИЛЕКС 2:0, БРЕГАЛНИЦА – ШКУПИ 1:0. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука на кои стадиони ќе бидат домаќини најголемите ривали за шампионската титула во рамки на 31.коло во Првата лига. Актуелниот лидер Вардар својот натпревар против Ренова ќе го игра на „Филип Втори“, но без присуство на публика поради претходно донесената одлука на ФФМ и Министерството за внатрешни работи сите натпревари од ова коло да се играат пред празни трибини . „Црвено-црните“ доколку го победат тимот од Џепчиште ќе се закитат со шампионската титула, но нема да имаат шанса да се радуваат со своите навивачи. Тоа ќе можат да го направат во последното коло на гостувањето кај Силекс во Кратово кога и официјално би го добиле шампионскиот пехар. Работнички втор натпревар по ред во плеј-офот ќе биде домаќин на терените во „Куќата на фудбалот“ и против Шкендија. Во Скопје се игра уште еден прволигашки натпревар, а тоа е оној помеѓу Тетекс и Брегалница на стадионот „Борис Трајковски“. ПЛЕЈ-ОФ 31.КОЛО (сабота, 16.30 часот) Вардар – Ренова (стадион „Филип Втори“ – ...
| | веќе видена | слични

Резултати од четвртото коло од првата македонска лига Четири натпревари од некомплетното 4-то коло во Првата фудбалска лига на Македонија се одиграа вчера. Поради безбедносни причини, МВР побара, а ФФМ ги одложи мечевите Ренова - Вардар и Слога Ј. - Тетекс. Проследете ги резултатите. Резултати и стрелци: Работнички - Пелистер 3:0 Глигоров 34, Божиновски 74, 77 Металург - Силекс 2:2 Илиоски 27', 43' - Темелков 44', 75' Милано - Хоризонт Турново 0:2 Милошевиќ 45', Тодоров 80' Победа - Македонија ЃП 0:0. Табела: 1. Работнички 10 бода 2. Хоризонт Турново 8 3. Пелистер 7 4. Ренова 6 (-1 меч) 5. Силекс 6 6. Македонија ЃП 5 7. Тетекс 4 (-1) 8. Вардар 4 (-1) 9. Металург 3 10. Слога Ј. 2 (-1) 11. Милано 0 12. Победа -1.
| | веќе видена | слични

На три кола пред крајот на сезоната Македонија ЃП сосема заслужено ја прославува првата титула во домашниот шампионат во клупската историја. 10 мај 2009 година со златни букви ќе биде забележан во историјата на тимот од Ѓорче Петров бидејќи на тој ден се освоени трите бода доволни за шампионската титула од 17 фудбалско првенство во нашата држава. Од денеска Македонија ЃП е во елитното друштво на носителите на круната - Вардар, Силекс, Слога Југомагнат, Победа и Работнички како шестиот тим во земјава кој успеал да ја освои фудбалската круна. Инаку дербито на Градски меѓу стариот шампион Работнички и новиот Македонија ЃП беше решено во 85 минута со голот на Ивановски. Ивановски мајсторски ја искористи големата грешка на комплетната одбрана на Работнички и го постигна сигурно најдрагиот гол во својата кариера- гол вреден шампионска круна во нашето најквалитетно првенство. Популарните лавови од Ѓорче Петров сосема заслужено ја освојуваат титулата бидејќи дури 26 кола беа на лидерската позиција во првата лига. ...
| | веќе видена | слични

По одигрувањето на денешното последно коло од Првата фудбалска лига ќе биде познат шампионатот на Македонија. Единствени кадидати се актуелниот првак Вардар и Хоризонт Турново. Токму овие две екипи во меѓусебен дуел на Националната Арена „ФИлип Втори“ ќе решат за шампионскиот пехар. „Црвено - црните“ имаат два бода предност и добволен ќе биде еден бод за да ја одбранат шампионската титула, додека Хоризонт мора да победи за првото место. Варадар со шест титули е најуспешна екипа, Силекс, Слога Југомагнат и Работнички имаат по 3, Победа 2, а по една Македонија ЃП, Ренова и Шкендија. Покрај дуелот Вардар- Хоризонт Турново во терминот од 17 часот се играат и другите натпревари од 33. коло.
| | веќе видена | слични

Во Првата македонска фудбалска лига денеска на програмата се натпреварите од 32.рунда. Лидерот Вардар против Македонија ЃП ќе има убава можност да ја обезбеди шампионската титула и на четири кола пред крајот да се промовира во старо-нов шампион. Двојки: Пелистер – Ренова, Шкендија – Брегалница, Шкупи – Победа, Силекс – Работнички и Вардар – Македонија ЃП. Табела: Вардар 72 бода, Шкендија 59, Работнички 49, Пелистер 45, Ренова 45, Силекс 42, Шкупи 33, Победа 29, Брегалница 21 и Македонија ЃП 19.
| | веќе видена | слични

Во Првата македонска фудбалска лига денеска на програмата се натпреварите од 32.рунда. Лидерот Вардар против Македонија ЃП ќе има убава можност да ја обезбеди шампионската титула и на четири кола пред крајот да се промовира во старо-нов шампион. Двојки: Пелистер – Ренова, Шкендија – Брегалница, Шкупи – Победа, Силекс – Работнички и Вардар – Македонија ЃП. Табела: Вардар 72 бода, Шкендија 59, Работнички 49, Пелистер 45, Ренова 45, Силекс 42, Шкупи 33, Победа 29, Брегалница 21 и Македонија ЃП 19.
| | веќе видена | слични

Во Првата македонска фудбалска лига денеска на програмата се натпреварите од 32.рунда. Лидерот Вардар против Македонија ЃП ќе има убава можност да ја обезбеди шампионската титула и на четири кола пред крајот да се промовира во старо-нов шампион. Двојки: Пелистер – Ренова, Шкендија – Брегалница, Шкупи – Победа, Силекс – Работнички и Вардар – Македонија ЃП. Табела: Вардар 72 бода, Шкендија 59, Работнички 49, Пелистер 45, Ренова 45, Силекс 42, Шкупи 33, Победа 29, Брегалница 21 и Македонија ЃП 19.
| | веќе видена | слични

Во Првата македонска фудбалска лига денеска на програмата се натпреварите од 32.рунда. Лидерот Вардар против Македонија ЃП ќе има убава можност да ја обезбеди шампионската титула и на четири кола пред крајот да се промовира во старо-нов шампион. Двојки: Пелистер – Ренова, Шкендија – Брегалница, Шкупи – Победа, Силекс – Работнички и Вардар – Македонија ЃП. Табела: Вардар 72 бода, Шкендија 59, Работнички 49, Пелистер 45, Ренова 45, Силекс 42, Шкупи 33, Победа 29, Брегалница 21 и Македонија ЃП 19. Извор: Курир
| | веќе видена | слични

Тие по втор пат последователно не се појавија на натпревар за првенствени бодови, по што ќе ја напуштат елитата Сега е јасно дека екипите на Македонија ЃП и Слога Ј. повеќе нема да бидат членови на Првата фудбалска лига. Актуелниот првак и чаирчани продолжуваат со бојкотот на првенството, незадоволни од изборот на Харалампие Хаџи-Ристески по трет пат за претседател на ФФМ, па и во 15. коло не се појавија на терен на првенствените средби со Победа и Тетекс. Ова им е веќе втор пат последователно да не ги одигруваат дуелите за бодови, претходно Македонија ЃП не отпатува и на реваншот од 1/4 финалето со Тетекс во Тетово. Во ниеден случај двата клуба ја немаат известено ФФМ дека нема да ги играат своите натпревари. Првите неодиграни средби Македонија ЃП и Слога Ј. ги загубија со службен резултат 3:0 за противниците и се предадени на дисциплинска, каде е предвидена казна за одземање од 3 до 9 бодови. Со оглед дека и средбите од 15. коло ќе завршат со резултат на "зелена маса" за Победа и Тетекс, поради повторен ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Вардар, покажаа карактер, желба за надигрување и иако имаа негатива од 0:1, на крајот славеа со конечен резултатот од 3:1 во дуелот со Тетекс. Актулениот шампион, Македонија ЃП загуби со 1:0 на гостувањето кај Ренова, додека Металург пред домашна публика не успеа да се избори ниту за бод во двобојот со Пелистер. Победа и Силекс ги поделија бодовите, додека нерешено одиграа и фудбалерите на Слога Ј. и Хоризонт Т. Поради реванш средбата со Одензе, комесарот за натпревари при ФФМ, Миле Спиркоски го прифати барањето на Работнички, па првенствениот натпревар на "романтичарите" со Милано во Куманово ќе се одигра на 11 август (вторник) со почеток во 17 часот. Резултати од 2-то коло во Првата фудбалска лига на Македонија: Вардар - Тетекс 3:1 Ејупи 32', Стипиќ 56', Ристовски 90' - Радоњиќ 2' Металург - Пелистер 1:2 Рутески 90' - Димитровски 52', Лазаревски 60' Ренова - Македонија ЃП 1:0 Тодоровски 17' Победа - Силекс 2:2 Несторовски 5', Вељаноски 45' - Заревски 3', Трајчев 38' Слога Ј. - Хоризонт Т. ...
| | веќе видена | слични

Четири клубови го бојкотираа 14. коло на Првата фудбалска лига, поради што вчера се одиграа само два натпревари (Ренова-Работнички и Победа-Тетекс). Место фудбалерите на терен, претседателите на Слога Југомагнат, Хоризонт Турново, Македонија ЃП и на Пелистер се појавија на стадионот Ѓорче Петров за да побараат ново, според нив, статутарно изборно собрание на Фудбалската федерација на Македонија. Првиот човек на Слога Рафет Муминовиќ го прочита заедничкото соопштение, во кое завчерашното собрание, на кое Хари Хаџи-Ристески беше реизбран за претседател, беше оквалификувано како нестатутарно и нелегитимно. Тие побараа ново собрание со, според нив, легитимни делегати и додека не се организира нов избор за претседател на ФФМ, тие нема да се појавуваат на прволигашките натпревари. Исто така, тие побараа формирање на здруженија на прволигашите и второлигашите, кои би учествувале на собранието на ФФМ со најмалку 50% од делегатите, место со 8%, како што беше случај досега. Според Муминовиќ, незадоволните четири клуба ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот првак Ренова е со нов тренер и изменет состав, па борбата за врвот ќе биде многу понеизвесна. За прв пат клубовите се лиценцираа и платија котизација Со некомплетното прво коло денеска тргнува прволигашкиот фудбалски карван со надеж дека новото 19. државно првенство ќе мине во подобар ред и ќе донесе подобар фудбал, што ќе ги врати гледачите на стадионите. Изминатата сезона беше многу турболентна. Лигата почна со 12 клубови, за на крајот да останат само девет, по исклучувањето на Македонија ЃП и Слога Ј. во најнизок ранг натпреварување, поради бунтот против новиот избор на Харалампие Хаџи-Ристески за претседател на ФФМ, и суспендирањето на Победа од фудбалот во траење од осум години, по налог на ФИФА за местење на резултат во квалификациите за ЛШ. Претстојното првенство одново ќе брои 12 екипи, а воведени се и новини. За прв пат клубовите мораа да добијат лиценца за натпреварување и да платат котизација од 12.000 евра во денарска противвредност, на две рати пред почетокот на полусезоната. Во ...
| | веќе видена | слични

Натпреварите на Железарница, на Чаир, на Националната Арена „Филип Втори" и во Куманово не се одиграа бидејќи неколку екипи ги бојкотираа натпреварите, поради вчера добиениот трет мандат на Харалампие Хаџиристески за претседател на Фудбалската федерација на Македонија.  На средбата Металург -Хоризонт Т. , не се појавија гостите. На средбата Слога Ј. - Силекс домашната екипа не се појави на стадионот иако гостите и службените лица беа присутни. Претседателот на Слога Југомагнат, Рафет Муминовиќ вчера го напушти редовното годишно изборно собрание на ФФМ, откако најпрво на говорницата пред сите присутни изјави дека ќе размисли дали поради 'нестатутарното и нелегитимно' вчерашно собрание ќе размисли дали во иднина ќе се занимава со фудбал. На Националната Арена „Филип Втори" не се појавија фудбалерите на Македонија ЃП иако фудбалерите на ФК Вардар беа на теренот. Во Куманово екипата на Пелистер пристигна во 14:10 часот и поради опасноста од стемнување не се одигра натпреварот со ФК Милано. Онаму каде што се ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...