Искршен штаб на ВМРО-ДПМНЕ во село Другово

Вчеравечер бил искршен штабот на ВМРО-ДПМНЕ во кичевското село Другото. Како што информира полицијата, се уште не е точно утврден часот кога се случил инцидентот, но непознат сторител со употреба на тврд предмет искршил две стакла од објектот кој се користи како штаб на политичка партија ВМРО-ДПМНЕ. Увид на лице место е извршен и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

⇐ DailyТочка ⇒