Глас на Америка

Новинската агенција Фарс пренесува дека виш член на иранската револуционерна гарда изјавил дека нивните проектили со краток дострел лесно можат да погодат ...
сите 166 | | | веќе видена

„Имајки го предвид работењето на сите претходни комисии, јас не очекувам некои спектакуларни промени“, смета професорката д-р Мирјана Најчевска Додека зад ...
сите 8 | | | веќе видена

Луксузниот хотел на претседателот во Вашингтон заработил речиси 41 милион долари во 2018 година Недвижнините на претседателот на САД Доналд Трамп му донеле ...
сите 41 | | | веќе видена

Криминалната кибернетска мрежа хакирала повеќе од 41.000 компјутери со малициозниот софтвер GozNym во обид да украде повеќе од 100 милиони долари од банкарски ...
сите 11 | | | веќе видена

Информацијата се изгуби меѓу бројните политички вести и настани Без посериозна реакција во јавноста помина истражувањето на ОБСЕ чии резултати покажуваат ...
сите 34 | | | веќе видена

Стерјовски вели дека негова основна заложба ќе биде подобрување на правата на македонската заедница која живее во Албанија и условите за живот Македонците во ...
сите 57 | | | веќе видена

Претседателот очекува сериозни и коренити промени за време на неговата администрација кон имиграционото прашање Доналд Трамп го објави долгоочекуваниот предлог ...
сите 20 | | | веќе видена

Иако властите тврдат дека само со стапка на вакцинација од над 95%, ќе се обезбеди колективен имунитет, т.н. анти-ваксерско движење и понатаму се шири преку ...
сите 192 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
сите 147 | | | веќе видена

Извршната директорка на Американската стопанска комора во Македонија говори за предизвиците во економската слика на државата „АмЧам Македонија“ е членка на ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вели дека „нема никакви судири“ во неговата политика за Блискиот Исток и дека додека тензиите со Иран продолжуваат, тој е ...
сите 166 | | | веќе видена

Претседателот денес се очекува да објави план за имиграциони реформи Претседателот на САД Доналд Трамп денес треба да го објави предлогот за имиграциони ...
сите 20 | | | веќе видена

САД забрани изградба на 5-Г мрежите на Хуавеи поради безбедносни ризици Американски официјални претставници забранија кинескиот телекомуникациски гигант Хуавеи ...
сите 44 | | | веќе видена

Организацијата бара Меѓународниот кривичен суд во Хаг да размисли да презеде мерки против Владата во Венецуела Амнести интернешнл вели дека верува оти режимот ...
сите 119 | | | веќе видена

И САД и Русија имаат заеднички интерес за бројни глобални прашања. Но, честопати се на спротивните страни, иако споделуваат иста цел. Американскиот државен ...
сите 101 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување рече дека Европската комисија на крајот од мај ќе препорача почеток на пристапни преговори Наспроти позитивните очекувања од ...
сите 41 | | | веќе видена

next