Вести 24

Во Руската Федерација во неделата беа одржани избори на кои, повеќе од убедливо, победи актуелниот шеф на државата, Владимир Путин. Тој ја изврши својата ...
сите 15 | | | веќе видена

На социјалната мрежа Твитер деновиве се шири една црно бела фотографија чие потекло според корисниците е од 1972 година, а на фотографијата една до друга се ...
сите 63 | | | веќе видена

И покрај тоа што “Пинковите ѕвездички” повеќе не се емитуваат на македонските телевизии, сепак македонските фанови со задоволство го пратат шоуто преку ...
сите 2 | | | веќе видена

Една ноќ родителите на малата Меган Еванс забележале дека девојчето се смее различно од претходно. Тие одлучиле да ја однесат на доктор каде што било откриено ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред шест месеци се породи 13-годишно девојче, омажена, од општина Аеродром. Освен што се смета за најмладата мајка, таа е и најмалата девојка во Македонија во ...
сите 41 | | | веќе видена

Ким Кардашијан е една од најпознатите старлети на светот, а толкава популарност и донесе и посебен статус во општеството, а она од што не сака да се одрече до ...
сите 25 | | | веќе видена

Вељко Ражнатовиќ, синот на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, објави на Инстаграм фотографија од својата девојка Богдана Родиќ, која позира со прстен на раката. ...
сите 19 | | | веќе видена

Со усвоените измени на Законот за стечајци се проширува опфатот на лица кои ќе добиваат месечен надоместок со што се решава долгогодишниот проблем на околу ...
сите 34 | | | веќе видена

Специјалист кому пациенти кои претрпеле повреда на мозокот, му се специјалнот ,открил стравични детали за здравстеваната состојба на Шумахер. „Здравстевната ...
сите 14 | | | веќе видена

Многу млади луѓе имаат слична како оваа приказна. Во минатото факултетите не се плаќале, но ретко кој се одлучувал за студирање. Денеска ако сакаш да студираш ...
сите 11 | | | веќе видена

Оваа жена го доживеала најголемиот шок во животот и тоа од својата најдобра другарка. “Свесна бев дека тоа се малку пари, од повеќе причини: богата свадба, јас ...
сите 15 | | | веќе видена

Единаесетгодишно девојче се буди со мртви мравки во очите и никој не знае како тие завршиле таму. Веќе извадиле 60 мравки од нејзиното око, а лекарите ...
сите 7 | | | веќе видена

Завчера доцна вечерта околу 23.00 часот, А.Д. (36) од Гостивар пријавила дека нејзиниот 10-годишен син се вратил дома и дека, според неговото кажување, се ...
сите 29 | | | веќе видена

next