Државниот секретар за европски прашања во Министерството за надворешни работи на Германија, Михаел Рот, доцна вечерва ставајќи текст за бегството на Груевски, ...
сите 27 | | | веќе видена

Познавачите на правните прашања, велат дека барањето на Никола Груевски за политички азил е неосновано бидејќи правните органи на Македонија не го прогонуваат ...
сите 6 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, не гледа одговорност кај МВР за бегството на Груевски. Тој вели дека Министерството за внатрешни работи постапи според законот. ...
сите 113 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 197 | | | веќе видена

Јобик, националистичката партија во Унгарија, и левичарските партии Дијалог и Демократска коалиција, порачаа денеска дека Груевски не треба да добие азил, и ...
сите 41 | | | веќе видена

Никола Груевски го поднел барањето за азил до надлежните унгарски власти. Информацијата ја потврди и кабинетот на премиерот Виктор Орбан, но и министерот за ...
сите 148 | | | веќе видена

Опозициските партии ја обвинуваат Владата за бегството на Груевски. Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села рече дека граѓаните се разочарани од ...
сите 43 | | | веќе видена

Пред да дојдат на власт, го критикуваа проектот Скопје 2014. Но, две години подоцна, инвестицијата од половина милијарда евра ќе биде дел од стратегијата со ...
сите 35 | | | веќе видена

Кое е лицето што комуницирало со Трајко Вељаноски вечерта на 27 април за изборот на претседател на Собранието? Во Кривичен суд пред еден ден беше кажано дека ...
сите 89 | | | веќе видена

На официјалниот профил на „Твитер“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски напиша дека вината за бегството на некогашниот премиер Никола Груевски, треба ...
сите 113 | | | веќе видена

„Никола Груевски е тој кој што успеа да ја претвори Република Македонија во заробена држава за време на неговото владеење, како што беше посочено и во ...
сите 64 | | | веќе видена

Европратеникот од Германија Кнут Флекенштајн и член на европските социјалисти, на својот Твитер налог напиша дека е тешко замисливо унгарските власти да му ...
сите 148 | | | веќе видена

Официјално соопштение испратија од кабинетот на Премиерот на Унгарија Виктор Орбан кој потврди дека Груевски поднесе барање за азил, и дека процедурата е во ...
сите 148 | | | веќе видена

На денешната седница на Владата на Република Македонија беше разгледан и усвоен предлог за план и мерки за утврдување Програма за намалување на ...
сите 95 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21, во врска со случајот „Монструм“, на прашањето: Дали сега во ваква позиција може да ...
сите 4 | | | веќе видена

next