На вечерашното гостување во 1ТВ, судијката Добрила Кацарска се осврна и на предметот на СЈО под името „Империја“, каде што во притвор заврши Орце Камчев. ...
сите 114 | | | веќе видена

На вечерашното гостување на 1ТВ, судијката Добрила Кацарска говореше за пресудите за 27-ми април, односно упадот во Собранието. Таа рече дека Абдуљфета Алими ...
сите 114 | | | веќе видена

Обвинителството веќе нема да бара од Собранието да му се одземе имунитетот на пратеникот Трајко Вељаноски, осомничен за организирање на настаните од 27 април. ...
| | веќе видена

Додека земјата да стане членка на ЕУ, Договорот за стабилизација и асоцијација ќе остане основа за договорот меѓу Северна Македонија и ЕУ. Ова го истакна ...
сите 108 | | | веќе видена

Прераснувањето на Секретаријатот за спроведување на Рамковниот договор во Министерство за политички систем е завршена приказна и нема назад. Лидерот на ДУИ, ...
сите 21 | | | веќе видена

Поранешните команданти на ОНА, Рафиз Алити, Хазби Лика, Шевал Цеку и Назим Буши, загрижени поради идејата за распуштање на Секретаријатот за спроведување на ...
сите 21 | | | веќе видена

Независноста на Специјалното јавно обвинителство, останува да биде една од несогласувањата меѓу власта и опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со одредбата ...
сите 162 | | | веќе видена

Собраните потписи за кандидатот за претседател, Блерим Река, беа доставени во ДИК. Потписите ги доставија претседателот на изборниот штаб на Река, Флорим ...
сите 9 | | | веќе видена

По прилогот на ТВ21 за одолговлекувањето на градежните работи во улица „Бутелска“, активностите се забрзани. Денеска “Бутелска“ изгледа поинаку. Дел од улицата ...
сите 6 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната 126-та седница го разгледа и усвои Извештајот за извршени преговори и го прифати усогласениот текст на ...
сите 49 | | | веќе видена

Седумтемина македонски државјани кои беа обвинети за учество во странска војска, паравоени или параполициски формации, а едно лице обвинето за кривилно дело ...
сите 20 | | | веќе видена

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава. Веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи ...
сите 31 | | | веќе видена

Професорот Темелко Ристески во вестите на ТВ21 во 15 часот, рече дека не смее да биде укинато Специјалното Јавно Обвинителство. Тој додава дека треба да се ...
сите 3 | | | веќе видена

next