Тера ТВ

„Благодарам за фокусот на новинарите и медиумите денеска овде, при одлуката на Централниот Одбор и седницата која што се држи со соодветните одлуки кои што ...
сите 82 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој избега во Унгарија, преку својот Фејзбук профил го демантира премиерот Заев, кој деновиве рече дека Груевски избегал од ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи излезе во пресрет на граѓаните на општина Демир Хисар и општина Крушево и го одобри барањето за добивање на сопствени ...
сите 65 | | | веќе видена

На 13.06.2019 година околу 14.00 часот во СВР Битола било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во пошта на ул.„Македонска Фаланга“ во Битола. ...
сите 4 | | | веќе видена

next