Спорт Клуб

Во последното коло од регуларниот дел од СЕХА лигата, двете македонски екипи, РК Металург и Вардар, остварија победи. Вардар ја победи екипата на Војводина ...
сите 39 | | | веќе видена

Зинедин Зидан конечно даде зелено светло за ангажирање на Робер Левандовски, информација што ја пренесе мадридски АС. Зизу до сега беше главната пречка за ...
сите 50 | | | веќе видена

Фудбалската селекција на Англија важи за национален тим од самиот врв на овој спорт, па очекувано и тие си имаат свои начини и принципи на функционирање. ...
сите 9 | | | веќе видена

Екипата на Барселона, веројатно новиот шампион на Шпанија има намери на лето дополнително да ја засили одбраната. Прв на листата на желби е млад дефанзивец од ...
сите 64 | | | веќе видена

Ирина Шеик, поранешната девојка на најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо поново го „запали“ интернетот. Иако одамна раскина со Португалецот кој во ...
сите 8 | | | веќе видена

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Пол Погба пред заминувањето на репрезентативниот собир со Франција си направи нова фризура. Погба овојпат се надмина, ...
сите 3 | | | веќе видена

Претставници на Исламската држава (ИСИС) повторно се заканија со напади на СП во Русија. Минатиот месец тие веќе испратија навистина брутални и болни пораки за ...
сите 19 | | | веќе видена

Раководството и навивачите на Манчестер Јунајтед се вознемирени поради состојбата во која се наоѓа Алексис Санчес откако дојде во тимот. Чилеанецот стана ...
сите 42 | | | веќе видена

next