Smart Portal

Минатиот месец во бета верзијата од Chrome 74 за првпат за корисниците на Windows стана достапна темната тема од овој прелистувач, додека корисниците на ...
сите 26 | | | веќе видена

( Скопје, 24 април 2019 ) – Huawei ги објави своите деловни резултати за првиот квартал од 2019 година. Во првиот квартал од оваа година, Huawei генерирала ...
сите 32 | | | веќе видена

Скопје, Македонија – 23.04.2019 – Во рамки на почетокот на 7 . Сезона на Меѓународниот детски општествено одговорен проект “ФУДБАЛ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО” , под ...
сите 5 | | | веќе видена

Европската Унија, која сака себеси да се гледа како заштитник на приватноста на луѓето, носејќи притоа низа на закони кои предизвикаа доста внимание, сега ...
сите 18 | | | веќе видена

Оваа статија на Inc.com ни го привлече вниманието со насловот, но и поради тоа што се работи за еден од основачите на Microsoft и познат на сите, Бил Гејтс. ...
сите 12 | | | веќе видена

При крајот на минатиот месец беше најавено од страна на Google дека наскоро ќе почнат да ги известуваат корисниците од Европската Унија, дека имаат избор од ...
сите 26 | | | веќе видена

next