Град Скопје

Во раните утрински часови беше извршена првата фаза од авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на Град Скопје. Ве потсетуваме ...
сите 49 | | | веќе видена

Екипите на Град Скопје почнаа да поставуваат плочки со имињата на новородените деца на дрвјата во градските дрвореди, во рамки на проектот „Дрво за секое ...
сите 6 | | | веќе видена

Најдобрите спортски екипи на средните училишта од Скопје, кои вчера се натпреваруваа со нивните врсници од збратимениот град Подгорица, Црна Гора, постигнаа ...
сите 34 | | | веќе видена

Денеска (15.05.2019 година, среда) во Подгорица (Црна Гора) започнаа спортските натпревари меѓу најдобрите екипи од средните училишта од Скопје и од Подгорица. ...
сите 34 | | | веќе видена

Секретарот на Град Скопје Викторија Аврамовска Мадиќ, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, и претставници од Владата, денеска ...
сите 15 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов денеска /13.05.2019 година, понеделник/ оствари средба со делегација од збратимениот град Нирнберг (СР Германија), предводена од ...
сите 34 | | | веќе видена

Денеска на скопските улици неколку илјади маратонци трчаа на 15-то издание на најмасовната спортска манифестација Виз Ер Скопски маратон 2019. Победник на Виз ...
сите 7 | | | веќе видена

Вљубениците во автомобилите денеска имаат можност да погледнат стотина модели автомобили од петнаесетина брендови на изложбата Авто Плус Стрит Шоу, што се ...
сите 7 | | | веќе видена

Градот Скопје ги потсетува граѓаните дека може да се пријавуваат на јавниот конкурс за избор на најеколошка компанија, најголем придонес во областа на ...
сите 17 | | | веќе видена

Екипите на Град Скопје почнаа да поставуваат плочки со имињата на новородените деца на дрвјата во градските дрвореди, во рамки на проектот „Дрво за секое ...
сите 11 | | | веќе видена

next