Правдико

Министерството за труд и социјална политика најостро ги деменатира невистините изнесени во денешната изјава од „Хендикеп плус“, дека со предложениот закон за ...
сите 36 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР,до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против Н.Ш.(39) од Кичево, а поради постоење на ...
сите 16 | | | веќе видена

Советот на јавните обвинители на денешната презакжана седница, меѓу другото, треба да расправа за претставката на судијата Владимир Панчевски за претресите во ...
сите 12 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице кое неовластено заради продажба држело наркотична дрога ...
сите 82 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против едно 20-годишно лице кое се ...
сите 82 | | | веќе видена

Главниот обвинител во Истанбул изјави денеска дека наредил притвор за 126 вработени во судскиот систем осомничени за наводни врски со мрежата на Фетулах Гулен, ...
сите 9 | | | веќе видена

Група граѓани се собраа денеска на протестен марш, на кој побараа осолободување на Абдулфета Алими, кој е осуден за крвавиот четврток на 7 години затворска ...
сите 86 | | | веќе видена

Финските власти објавија дека започнале истрага против „Нокиа“ заради можното неовластено пренесување лични податоци на корисниците на Кина. Мобилните телефони ...
сите 30 | | | веќе видена

Европската Унија истакна дека не го признава суверениететот на Израел над Голанската всорамнина, реагирајќи на изјавата на претседателот на САД, Доналд Трамп ...
сите 39 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата отвори предмет за две вработувања во Агенцијата за аудио и аудиовизулени и медиумски услуги (АВМУ) кои се ...
сите 93 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, на јавната расправа за предложениот Закон за социјална заштита која се одржа денеска во Собранието ...
сите 42 | | | веќе видена

next