Правдико

Тетовската полиција поведе постапка против двајца малолетници и еден 19-годишник од тетовското село Ларце поради сомнение за сторено кривично дело грабнување ...
сите 128 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против еден државјанин на Република Србија кој се товари дека се ...
сите 12 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски поднесе оставка од функцијата. Трајковски во дописот до Собранието, кој бил доставен ...
сите 54 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против ...
сите 128 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево. . Според ...
сите 125 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица, за кои постои основано сомнение дека во соизвршителство ...
сите 84 | | | веќе видена

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со финансиска поддршка на Инструментот за техничка помош и размена на информации (ТAIEX) ...
сите 13 | | | веќе видена

Германската компанија за производство на кабли во автомобилската индустрија, Кромберг & Шуберт ДООЕЛ Битола, повторно организира отворен ден, со обезбеден ...
сите 3 | | | веќе видена

Рочиштето за предметот „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство денеска е одложено поради здравствени причина на еден од обвинетите. Како што соопштија од ...
сите 51 | | | веќе видена

СВР Велес поднесе кривична пријава против поранешен градоначалник на Чашка за злоупотреба на службена положба и овластување. Во периодот од 2013 до 2017 година ...
сите 8 | | | веќе видена

Не е постигнат напредок за Законот за јавното обвинителство и на денешната средба на работните групи на Владата и на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Министерката за ...
сите 97 | | | веќе видена

Вчера (09.05.) од страна на Бирото за Јавна Безбедност – Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за криминалистичка полиција, во ...
сите 26 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против седум лица од Струмица на возраст од 19 години до 25 години и тоа – ...
сите 41 | | | веќе видена

next