Како дел од промотивните активности за големиот концерт на групата Камелеон, познатиот охридски Dj и продуцент Dj Regie Rules изработи ремикс и видео спот за ...
сите 5 | | | веќе видена

Следуваат облачни и дождливи денови. Времето ќе биде претежно облачно со локални врнежи од дожд. Температурата во Охрид ќе се движи во интервал од -1 до 8 ...
сите 207 | | | веќе видена

Пијанистот Емануеле Арчиули, еден од најоригиналните и интересните изведувачи на денешната класична музичка сцена ќе настапи во рамките на зимскиот дел од ...
сите 19 | | | веќе видена

Покрај многуте настани и богатата понуда во пресрет на новогодишните празници, еден од најочекуваните настани за охриѓани е секако и големиот концерт на ...
сите 5 | | | веќе видена

Вкупно 565 активни цркви и манастири, функционираат во рамките на Дебарско кичевската епрахија, од нив 203 припаѓаат на охридскиот регион. Во изминатите ...
сите 6 | | | веќе видена

Општина Охрид во рамки на втората компонента од проектот „Зајакнување на општинските совети” во четврток на 13-ти декември 2018 година, ја организира четвртата ...
сите 12 | | | веќе видена

next