МакМода

Љупчо Георгиев „Секојдневните супер херои се луѓето околу нас. Тие го движат светот. Секое нивно дело е капка во океанот на промената. За експоненцијално да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Популарната манекенка Емили Ратајковски пријатно изненади со промената на фризурата, поточно со новата нијанса на коса – пастелна розова. Промената на бојата ...
сите 9 | | | веќе видена

Од вечерва ќе почне очекувањето да падне црвеното топче за да ги удвои категориите за 4, 5 и 6 погодоци . Вечерва од 20:00 часот, на Канал5 Телевизија, Државна ...
сите 21 | | | веќе видена

Пристигнувањето на Дорија Регланд во Лондон, мајката на војвотката од Сасекс, предизвика нов бран на коментари – дали таа пристигнала бидејќи е бебето веќе ...
сите 52 | | | веќе видена

Ако се очите огледало на душата, чевлите се огледало на вашиот стил. Затоа, внимавајте при шопингот на чевли – тој мал, моден додаток на стапалата може да ...
сите 2 | | | веќе видена

Како да изгледате свежо, елегантно, а сепак младешки и модерно на матурската вечер? Со три правилно избрани модни парчиња (достапни во продажба) може да се ...
сите 8 | | | веќе видена

next