Македонија 365

Владимир Владимирович Путин го освои својот четврт претседателски мандат на седмите претседателски избори во Руската Федерација, освојувајќи убедливо ...
сите 143 | | | веќе видена

Водостоите на реките во земјава се повисоки од просекот за март, а единствен исклучок е Црна Река на мерното место Новаци каде нивото е за една третина пониско ...
сите 59 | | | веќе видена

Повозрасна жена е потешко повредена откако била удрена од автомобил на раскрсница во Кисела Вода во Скопје. „На крстосницата од улиците „Христо Татарчев“ и ...
сите 192 | | | веќе видена

Основачот на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Цукерберг, се уште се нема произнесено во јавноста во врска со кражбата на 50 милиони профили од страна на фирмата ...
сите 74 | | | веќе видена

Делчевецот Дејан Димитровски-Зиле почина вчера во Мајами, САД, а семејството бара донации од хуманите луѓе, како би го транспортирале неговото тело во родната ...
сите 21 | | | веќе видена

Сообраќајот на магистралниот пат село Крупиште – Пробиштип е во прекин, поради превртен камион и во тек е негово извлекување, информираат од Авто-мото сојузот ...
сите 121 | | | веќе видена

Со слоганот „Стоп за политизирање на образованието“, Алијанса за Албанците- Гостивар, денеска од 12:00 часот, ќе одржи протести пред општинската зграда во ...
сите 72 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската партија на социјалистите во Црна Гора (ДПС), Мило Ѓукановиќ ќе биде кандидат на партијата на претседателските избори во Црна Гора, ...
сите 25 | | | веќе видена

На северната Земјина полутопка денес почна пролетта, 20 март. Ќе трае до 21 јуни кога почнува летото. Пролетта на северната полутопка во 2007 почна на 21 март ...
сите 40 | | | веќе видена

Народните избраници со полиција се штитат од народот што ги избрал и ги плаќа да му служат! Патем, и полицијата е платена од народот! Се закануваат дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Штип се подготвува за одбележувањето на 22 март Денот на пролетта или меѓу штипјани познат како Чет’рсе. Раководителот на Одделението за јавни дејност ...
сите 7 | | | веќе видена

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси на нешто помалку од три месеци пред стартот на Мундијалот во Русија, изјави дека секој друг исход освен освојување ...
сите 19 | | | веќе видена

next